З епіцентру лиха в Японії: люди забули, що таке магазини, але щасливі

Містечко Вакабаяші, де до цунамі було майже 3 тисячі будинків, тепер перетворилося на руїну. Але японці готові відбудовувати своє життя.

Мешканці півдня Японії, які прийняли на себе найбільший удар цунамі 11 березня, починають життя заново.

Журналіст ТСН відвідав містечко Вакабаяші поблизу Сендая. До трагедії там було майже три тисячі будинків, тепер - суцільна руїна. Але ніхто з тих, кому пощастило вижити, не нарікає на долю, адже вони зберегли життя.

"Ця руїна колись - була заправкою, на якій я працював. Наприкінці робочого дня заправку почало трясти. Я мерщій вибіг на вулицю, щоб не завалило. Будівля залишилась цілою. Але раптом вибіг мій начальник. Він почав кричати - йде цунамі! Я повернув голову до моря і побачив гігантську хвилю", - розповів один з мешканців міста Накамура.

Чоловік кинувся тікати, але встиг здолати лише 300 метрів. Вода накрила його і з неймовірною силою закрутила у вир.

"Це було наче в пральній машині. На якісь миті мене викидало назовні! Я встигав вдихнути і мене знову накривала вода. Я думав, що потрапив у пекло. Хапався за все, що траплялось! Зрештою, мене врятувало застрягле дерево", - пригадав він.

Хвиля протягла чоловіка півкілометра. Весь у синцях, вкрай виснажений, але він вижив. 15 його друзів з заправки загинули.

Скільки людей загинули в місті, поки що ніхто точно порахувати може. За найоптимістичнішими прогнозами - це 300 людей, песимісти називають цифру в 3371.

За 10 днів у Вакабаяші розчистили майже півтисячі кілометрів доріг. Але на тлі глобальної руїни - це навіть не піввідсотка справи.

Нормально у місті працюють хіба що стільникові телефони. Жителі давно забули, що таке магазини, заправки, громадський транспорт. А найпопулярнішим транспортом тут стали гумові чоботи. Але японці готові працювати і відбудовувати своє життя.

Читайте також:

Японський водій зняв на відео, як його змило цунамі

Зі зруйнованого цунамі банку в Японії вкрали півмільйона доларів

Японські тварини через стрес після землетрусу почали обжиратися

Влада Японії закликала громадян збирати "екстрену валізку"

ВідеоЩасливі люди, які втратили все

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: