Ріо-де-Жанейро загрожує найсильніша в історії епідемія лихоманки денге

Влада Ріо-де-Жанейро приготувалася до "найсильнішого в історії" спалаху лихоманки денге, від якої не існує вакцини.

Санітарні служби Ріо-де-Жанейро приведені в стан підвищеної готовності у зв'язку із загрозою поширення лихоманки денге, оголосив мер бразильського міста Едуарду Паес.

За його словами, Ріо загрожує найсильніша в історії епідемія цієї смертельно небезпечної хвороби. Епідеміологи прогнозують різке зростання захворюваності найближчим літом, яке почнеться в південній півкулі в грудні.

Зазначимо, що від лихоманки денге не існує вакцини. Щорічно хвороба забирає тисячі життів у тропічних регіонах світу.

У місті створено оперативний штаб з моніторингу поширення денге, розгорнуті мобільні медпункти. Кількість працівників санітарних служб на літній період (до квітня 2012 року) буде збільшена вдвічі.

Міська влада оцінює вартість програми з профілактики та боротьби з поширенням лихоманки денге в Ріо-де-Жанейро в 42 млн бразильських реалів (26,4 млн доларів).

Нагадаємо, найбільший спалах цієї хвороби в Ріо було зафіксовано в 2008 році. З січня по червень на лихоманку захворіли понад 163 тисячі людей, 123 з них померли.

Лихоманка денге - гостре вірусне захворювання. Хвороба була завезена до Бразилії в XIX столітті вихідцями з Азії. У 1950-і роки завдяки ефективним санітарним заходам її вдалося викоренити, проте в 1980-і роки інфекція знову з'явилася в країні.

Читайте також:

ООН попередила - пташиний грип зазнав мутації і повертається

Генетичний вірус знищує плантації бананів в усьому світі

Україна в групі ризику за спалахом лихоманки Західного Нілу

У Нідерландах 27 людей стали жертвами інфікованого жука

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: