Росіяни випивають 150 млн літрів одеколону на рік

До зими росіяни збільшили споживання лікувально-косметичних засобів. Серед найпопулярніших "напоїв" - одеколон "Огірковий" та засіб для ванн "Трояр".

У листопаді 2009 року у 23 регіонах Росії споживання алкогольних сурогатів – технічних рідин і лосьйонів зросло на 9% у порівнянні з жовтнем.

За останній місяць осені росіяни, за даними Союзу виробників галенових лікарських препаратів, випили 1,275 млн літрів сурогату, який містив спирт.

Якщо спроектувати кількість випитих сурогатів за місяць на всю країну, виходить, що Росія випиває 130–150 мільйонів літрів лікувально-косметичних засобів на рік. При цьому загалом пияцтво в Росії досягло рівня часів перебудови - алкогольні напої вживають 74% росіян.

Моніторинг споживання дешевої парфумерії і очищувачів, до складу яких входить етиловий спирт, показав, що у більшості російських міст таку продукцію в роздріб почали купувати частіше в середньому у 1,4 рази.

Водночас у деяких містах, завдяки "заходам боротьби з ринком сурогатного алкоголю" продажі косметично-парфумерних і технічних рідин знизилися – зокрема, у Челябінську, Тольятті, Саранську.

Але експерти ставляться до цього скептично. Вони зазначили, що просто споживачі сурогатів перейшли на самогон або "побутову хімію".

Серед найпопулярніших сурогатних "напоїв" фахівці виділяють лосьйони "Огірковий", "Глід", "Звіробій", "Женьшень", "Перець"; "Запашні води Ясон", "Аромат Черешні", "Аромат лимонний", "Фруктова", одеколон "Гвоздика", тонік для обличчя "Березові бруньки", одеколон "Тройний", антисептик "Марат", засіб гігієнічно-профілактичний для рук "Клин", засіб для ванн "Трояр".

Заступник глави думського Комітету з охорони здоров'я Микола Герасименко не здивований зростанню споживання сурогатів.

"Одними словами і соціальною рекламою проблему не вирішити. Потрібні рішучі дії уряду – спирт для галенових препаратів має бути таким же дорогим, як і для горілки, а можливо, і дорожчим. Потрібно змінити розфасовку – максимум 40 мл. Додати явно синтетичне забарвлення і відлякуючий запах. Ми давно пропонували також замінити спиртні розчини водними", - зауважив Герасименко.

До 2015 року федеральна служба Росії з регулювання алкогольного ринку обіцяла подолати нелегальний ринок алкоголю. Відомство представило проект концепції, в якому йдеться про акцизи, ціни, обмеження в торгівлі, розвиток спорту і фізкультури тощо. Водночас розділу про боротьбу з сурогатами в документі немає.

Читайте також:

Росстат: росіяни поступово вимруть, якщо не змінять мізки

У Росії одеколон прирівняли до пива

Пияцтво в Росії досягло рівня часів перебудови

Мєдвєдєв почав боротися з алкоголізмом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: