Шеф британської розвідки вперше в історії виступив перед телекамерами

Вперше за часи існування секретної британської служби МІ-6 її діючий глава виступив наживо. Він розповів про феномен тероризму та необхідність зберігати таємниці.

Вперше за 100 років існування британської розвідувальної служби МІ-6 її діючий глава відповів на питання журналістів.

Сер Джон Соуерс, чия посада раніше позначалася тільки латинською літерою С, виступив на зборах лондонського Товариства редакторів, з якого велася пряма телетрансляція. Він сказав, що МІ-6 та інші розвідки повинні і в наші дні зберігати свої таємниці в інтересах боротьби з тероризмом.

"Секретні організації мають залишатися секретними, навіть якщо ми іноді з'являємося на публіці, як я це роблю сьогодні. Якщо наші операції та методи стануть надбанням громадськості, то вони не будуть працювати", - пояснив сер Джон.

Глава МІ-6 нагадав, що розвідникам та інформаторам доводиться працювати під прикриттям.

"Якщо агенти не будуть упевнені в тому, що ми їх не розкриємо, вони перестануть співпрацювати з SIS (Секретною службою розвідки), не будуть передавати нам секрети. Наші іноземні партнери повинні знати напевно, що всі повідомлення, зроблені ними, залишаться в таємниці, причому назавжди", - зауважив Соуерс.

За словами шефа розвідки, він щодня отримує інформацію про терористів, які одержимі бажанням "калічити й убивати" британців. На його думку, неможливо виділити одну причину, яка породжує феномен тероризму.

"Деякі пояснюють його політичними проблемами Палестини, Кашміру або Іраку та інших гарячих точок. Інші пов'язують тероризм з економічною нерівністю, спотворенням ісламської віри, домінуючим становищем чоловіків, відсутністю в деяких країнах нормальної системи стримувань і противаг. Загалом, теорій багато. Але я згоден з тими, хто каже, що поки нам потрібно проявляти витримку і підтримувати наших друзів", - зазначив він.

Сер Джон зізнався, що багато працював в ісламському світі. "Буде добре, якщо з часом в цих країнах з'являться більш відкриті уряди, здатні у більш повній мірі відповідати народним сподіванням. Але якщо ми зажадаємо різкого повороту до плюралізму, який ми на Заході так цінуємо, то ризикуємо підірвати діючі у цих країнах системи контролю. Це дасть терористам нові можливості", - додав він.

Глава британської розвідки розповів і про ставлення своїх підлеглих до допитів з використанням фізичної сили.

"Наша організація постійно стикається з реальними операційними дилемами, коли є можливість використовувати свідчення, отримані під тортурами", - визнав він. Однак, за словами Соуерса, МІ-6 уникає такої спокуси, навіть якщо "це дозволяє терористичної діяльності продовжуватися".

Зараз МІ-6, за його словами, приділяє особливу увагу спробам Ірану отримати ядерну зброю, боротьбі з кібертероризмом і конфлікту в Афганістані.

Шефом британської розвідки Соуерс став у 2009 році, до цього він обіймав посаду постійного представника Великобританії в ООН. Ще раніше він був спеціальним посланцем Лондона в Багдаді і радником з міжнародних справ колишнього прем'єр-міністра Тоні Блера.

Він також працював в британських посольствах у США, Єгипті, а також у Південній Африці в період скасування апартеїду між 1988 і 1991 роками.

За словами сера Джона, рішення виступити з промовою перед журналістами свідчить про прагнення колись найбільш закритої служби стати доступнішою для розуміння.

Уряд Сполученого Королівства офіційно визнав існування МІ-6 лише в 1992 році.

Читайте також:

У Британії знайшли прототип Джеймса Бонда

Екс-глава британської розвідки став на захист російських шпигунів

Муссоліні був агентом британської розвідки

"Російська Мата Харі" полювала за британськими принцами Уїльямом та Гарі

ВідеоШеф британської розвідки вперше в історії виступив перед телекамерами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: