Шеф британської розвідки вперше в історії виступив перед телекамерами

Вперше за часи існування секретної британської служби МІ-6 її діючий глава виступив наживо. Він розповів про феномен тероризму та необхідність зберігати таємниці.

Вперше за 100 років існування британської розвідувальної служби МІ-6 її діючий глава відповів на питання журналістів.

Сер Джон Соуерс, чия посада раніше позначалася тільки латинською літерою С, виступив на зборах лондонського Товариства редакторів, з якого велася пряма телетрансляція. Він сказав, що МІ-6 та інші розвідки повинні і в наші дні зберігати свої таємниці в інтересах боротьби з тероризмом.

"Секретні організації мають залишатися секретними, навіть якщо ми іноді з'являємося на публіці, як я це роблю сьогодні. Якщо наші операції та методи стануть надбанням громадськості, то вони не будуть працювати", - пояснив сер Джон.

Глава МІ-6 нагадав, що розвідникам та інформаторам доводиться працювати під прикриттям.

"Якщо агенти не будуть упевнені в тому, що ми їх не розкриємо, вони перестануть співпрацювати з SIS (Секретною службою розвідки), не будуть передавати нам секрети. Наші іноземні партнери повинні знати напевно, що всі повідомлення, зроблені ними, залишаться в таємниці, причому назавжди", - зауважив Соуерс.

За словами шефа розвідки, він щодня отримує інформацію про терористів, які одержимі бажанням "калічити й убивати" британців. На його думку, неможливо виділити одну причину, яка породжує феномен тероризму.

"Деякі пояснюють його політичними проблемами Палестини, Кашміру або Іраку та інших гарячих точок. Інші пов'язують тероризм з економічною нерівністю, спотворенням ісламської віри, домінуючим становищем чоловіків, відсутністю в деяких країнах нормальної системи стримувань і противаг. Загалом, теорій багато. Але я згоден з тими, хто каже, що поки нам потрібно проявляти витримку і підтримувати наших друзів", - зазначив він.

Сер Джон зізнався, що багато працював в ісламському світі. "Буде добре, якщо з часом в цих країнах з'являться більш відкриті уряди, здатні у більш повній мірі відповідати народним сподіванням. Але якщо ми зажадаємо різкого повороту до плюралізму, який ми на Заході так цінуємо, то ризикуємо підірвати діючі у цих країнах системи контролю. Це дасть терористам нові можливості", - додав він.

Глава британської розвідки розповів і про ставлення своїх підлеглих до допитів з використанням фізичної сили.

"Наша організація постійно стикається з реальними операційними дилемами, коли є можливість використовувати свідчення, отримані під тортурами", - визнав він. Однак, за словами Соуерса, МІ-6 уникає такої спокуси, навіть якщо "це дозволяє терористичної діяльності продовжуватися".

Зараз МІ-6, за його словами, приділяє особливу увагу спробам Ірану отримати ядерну зброю, боротьбі з кібертероризмом і конфлікту в Афганістані.

Шефом британської розвідки Соуерс став у 2009 році, до цього він обіймав посаду постійного представника Великобританії в ООН. Ще раніше він був спеціальним посланцем Лондона в Багдаді і радником з міжнародних справ колишнього прем'єр-міністра Тоні Блера.

Він також працював в британських посольствах у США, Єгипті, а також у Південній Африці в період скасування апартеїду між 1988 і 1991 роками.

За словами сера Джона, рішення виступити з промовою перед журналістами свідчить про прагнення колись найбільш закритої служби стати доступнішою для розуміння.

Уряд Сполученого Королівства офіційно визнав існування МІ-6 лише в 1992 році.

Читайте також:

У Британії знайшли прототип Джеймса Бонда

Екс-глава британської розвідки став на захист російських шпигунів

Муссоліні був агентом британської розвідки

"Російська Мата Харі" полювала за британськими принцами Уїльямом та Гарі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: