Смертниці, які підірвали московське метро, були подругами

Терористки-смертниці, які здійснили теракти в московському метро, були подругами. Незадовго до терактів Дженет Абдурахманова приїздила до Марьям Шаріпової в гості, а потім забрала її з собою.

Уродженки Дагестану, які здійснили теракти в московському метро, були подругами.

Незадовго до терактів у московському метро смертниця Дженет Абдурахманова (Абдулаєва) приїжджала в дагестанське село Балахані, де мешкала інша терористка - Марьям Шаріпова.

За словами одного з сусідів останньої, Абдурахманова пробула в селі близько тижня. При цьому Шаріпова називала її своєю подругою. Потім обидві дівчини з селища поїхали, пише "Московський комсомолець".

Дані про те, що смертниці були добре знайомі один з одним, є й у ФСБ. Виданню стало відомо, що їх міг познайомити житель Махачкали на прізвище Гаджідадаєв.

Ймовірно, мова йде про Ібрагіма Гаджідадаєва - одного з лідерів бойовиків. Він як вважається, став "Аміром Дагестану" після загибелі Умалата Магомєдова в кінці 2009 року.

Шахідки. Вибух у метро в Москві
Life News
Марьям Шаріпова
Зокрема, Гаджідадаев брав на себе відповідальність за вбивство глави МВС Дагестану Адільгерея Магомедтагірова, проте офіційно підтвердження його причетності до злочину не надходило. Варто відзначити, що Дженет Абдурахманова була дружиною Умалата Магомєдова, місце якого зайняв Гаджідадаев.

У той же час батько Шаріпової Расул Магомєдов заявив, що нічого не знав про візит в Балахані другий смертниці. Також він розповів, що в останній раз бачив дочку 26 березня.

Нагадаємо, що Національний антитерористичний комітет Росії висунув версію, що Марьям Шаріпова, здійснила теракт під впливом чоловіка - лідера губденських бойовиків Магомедалі Вагабова.

В той же час, батько Шаріпової Расул Магомедов висунув версію, що дочку міг відправити в "підземку" рідний брат.

"Я не впевнений, що вона сама туди пішла, - каже Магомедов про свою дочку Маріам. - Я не знаю, її цей намір був чи ні".

Нагадаємо, два вибухи в московському метро сталися 29 березня. У 07:57 вибуховий пристрій спрацював на станції "Луб'янка". Загинуло 24 людини.

Приблизно через 40 хвилин, в 08:36 друга смертниця підірвала пояс з вибухівкою на станції метро "Парк культури". Загинуло 13 пасажирів.

Пізніше кількість загиблих зросла до 40. Під час вибуху постраждала 121 людина. Спецслужби встановили імена організаторів, шукають їх помічників.

Читайте також:

Відповідальність за теракт в Москві поклали на чоловіка смертниці

Терористку-вчительку привів у метро рідний брат

ФСБ підтвердила особи смертниць, які скоїли вибухи в Москві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: