США зажадали від Росії виведення військ з Придністров'я

У США наголосили, що російські війська перебувають зараз у Придністровському регіоні Молдови проти волі офіційної молдавської влади.

Сполучені Штати Америки виступають за виведення Російською Федерацією своїх військ і озброєння з території Молдови.

Таку заяву зробив у неділю, 12 червня, на брифінгу в Кишиневі американський сенатор-республіканець, екс-кандидат на пост президента США Джон Маккейн після зустрічей з в.о. президента Молдови Маріаном Лупу і прем'єр-міністром республіки Володимиром Філатом.

Маккейн підкреслив, що російські війська перебувають зараз у Придністровському регіоні Молдови, порушуючи норми міжнародного права, всупереч волі офіційної молдавської влади. Він також наголосив, що збереження російської військової присутності на Дністрі є грубим порушенням суверенітету і територіальної цілісності Молдови.

За словами американського сенатора, США підтримують незалежність, територіальну цілісність Молдови і вважають, що виведення російських військ буде сприяти процесу придністровського врегулювання.

Нагадаємо, в Придністровському регіоні Молдови перебуває оперативна група російських військ (ОГРВ) чисельністю 1,5 тисячі військовослужбовців. Вона була створена 1 липня 1995 року на базі реформованої 14-ї гвардійської армії, яка після розпаду СРСР була переведена під юрисдикцію Росії.

Заява Маккейна прозвучала на тлі дипломатичного скандалу, що стався в російському посольстві в Кишиневі в п'ятницю, 10 червня. У ході прийому, організованого в посольстві з нагоди Дня Росії, на якому був присутній і в.о. президента Молдови Маріан Лупу, представники посольства РФ надали слово міністру закордонних справ Придністров'я Володимиру Ястребчаук, представивши його саме як главу МЗС Придністров'я, а не як політичного представника Тирасполя, як це прийнято у дипломатичній практиці ведення переговорів з придністровського врегулювання.

Після цього представники МЗС Молдови залишили будівлю посольства РФ в Кишиневі. За ними пішли й дипломати посольств США, країн Європейського союзу і ОБСЄ.

Раніше Північноатлантичний альянс висловив готовність підтримати територіальну цілісність, незалежність, суверенітет і нейтральний статус Молдови.

Читайте також:

Росію обурила поява американського крейсера в Чорному морі

Західні ЗМІ: США розкривають РФ свої найважливіші військові секрети

США оголосили про розміщення ПРО в Польщі: Росія в шоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: