Таємниця вбивства Беназір Бхутто: три роки з дня її загибелі

У Пакистані вшанували пам'ять Беназір Бхутто, яку було вбито під час теракту 27 грудня 2007 року. На її могилу прийшли сотні тисяч людей.

У Пакистані вшанували пам’ять Беназір Бхутто_8
AFP
У Пакистані вшанували пам’ять Беназір Бхутто
Десятки тисяч людей відвідали могилу вбитої пакистанської діячки Беназір Бхутто в її рідному селі на півдні країни з нагоди третіх роковин її вбивства.

За оцінками поліції, протягом неділі й понеділка на могилі побували близько 100 тисяч людей.

Беназір Бхутто, яка свого часу стала першою в країнах мусульманського світу жінкою-прем'єром і двічі очолювала уряд Пакистану в 1980–90-х роках, а по тому стала одним із чільних лідерів пакистанської опозиції, загинула внаслідок нападу 27 грудня 2007 року після передвиборчого мітингу.

Хоча минуло три роки, а чіткої відповіді на питання "хто стоїть за цим злочином?" - досі немає. Попри те, що розслідуванням займалися спецслужби Пакистану, британський Скотланд-Ярд і спеціально створена комісія ООН.

У звіті Федерального агентства розслідувань (ФАР) Пакистану йшлося, що замах було підготовлено та здійснено пакистанською організацією талібів "Техрік-е Талібан-і Пакистан" та її тодішнім лідером Бейтуллою Мехсудом. Але в Пакистані ці висновки були зустрінуті неоднозначно.

У Пакистані вшанували пам’ять Беназір Бхутто_3
AFP
У Пакистані вшанували пам’ять Беназір Бхутто
"Дійсно, вбивство Беназір Бхутто могли скоїти таліби, як про це йдеться у звіті ФАР Пакистану. Але хто стояв за ними? Рух талібів неоднорідний. У Пакистані діють кілька груп талібів. Одні з них налаштовані патріотично, інші виступають проти Пакистану, намагаються завдати йому шкоди, домогтися своїх корисливих цілей. За ними можуть стояти і "Аль-Каїда", та інші міжнародні терористичні або фундаменталістські сили, незацікавлені в демократичних змінах в Пакистані. Люди хотіли б точно знати, хто задумав, спланував і організував це вбивство", - прокоментував це пакистанський громадський діяч Мохаммад Фарук.

Утім, очевидно, що обстановка у Пакистані за ці останні роки погіршилася, хоча до влади і прийшла Пакистанська народна партія, а президентом країни став чоловік Бхутто Асіф Алі Зардарі. Однак позначається відсутність лідера такого масштабу, як Беназір Бхутто, яку досі з любов'ю називають в Пакистані Бі-Бі, що в перекладі з урду означає дружина, жінка.

На північному заході Пакистану знову активізувалися бойовики руху "Талібан". Вони намагаються повернути під свій контроль райони, звільнені від талібів під час військової операції урядових військ. Практично щоденно у країні стаються теракти. Вашингтон навіть заявляв, що американські війська можуть увійти на територію Пакистану для боротьби з талібами на північному заході країни.

Читайте також:

В Пакистані юна терористка-смертниця вбила 46 людей

У вбивстві Беназір Бхутто звинуватили американських найманців

Пакистану загрожує продовольча криза через повені

Поліція Пакистану розкрила вбивство Беназір Бхутто

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: