У Бейруті автомобіль президента Вірменії закидали камінням

Противники зустріли Саргсяна вже в аеропорту і закидали його машину мобільними телефонами.

Автомобіль президента Вірменії Сержа Саргсяна зазнав нападу в столиці Лівану.

Саргсян відвідав Бейрут в рамках закордонного турне, в ході якого він обговорює з представниками вірменської діаспори майбутню угоду з Туреччиною. Тим часом активісти діаспори вже неодноразово влаштовували акції протесту проти підписання вірмено-турецьких протоколів.

Джерела в Бейруті повідомляють, що противники угоди з Туреччиною зустріли Саргсяна вже в аеропорту. Вони закидали його машину мобільними телефонами і камінням. При цьому на адресу президента звучали образи.

Раніше повідомлялося, що біля готелю в Бейруті, в якому Серж Саргсян зустрічався з представниками діаспори, пройшов масовий мітинг вірмен проти підписання протоколів з Туреччиною. В акції брали участь тисячі людей. Були зафіксовані сутички мітингувальників з поліцією.

Раніше акції протесту вірменської діаспори пройшли, зокрема, в Парижі та Нью-Йорку. У Єревані 6 жовтня противники угоди з Туреччиною спалили на вічному вогні копію згаданих протоколів, а також фотографію Сержа Саргсяна.

Влада Вірменії і Туреччини, нагадаємо, заявила про намір відновити дипломатичні відносини, а також відкрити кордон (закритий на початку 1990-х років за ініціативою Анкари, що підтримала таким чином Азербайджан в конфлікті навколо Карабаху). Підписати відповідні протоколи планується 10 жовтня.

У Вірменії між тим багато виступили проти цього, побоюючись, що в обмін на відкриття кордону від Єревана вимагатимуть поступок, що стосуються Карабаху, а також відмови від звинувачень Туреччини в геноциді (масове винищення вірмен на початку XX століття). Представники опозиції звинуватили керівництво країни у зраді.

Читайте також:

Туреччина боїться, що Вірменія зірве встановлення дипвідносин

Туреччина відновить дипломатичні відносини з Вірменією

Туреччина оголосила про завершення холодної війни з Вірменією

Вірменія та Туреччина створять комісію з геноциду вірмен

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: