У Франції вперше відбудеться суд над екс-президентом

У понеділок вперше в історії Франції перед судом постане екс-президент Жак Ширак.

У понеділок, 7 березня, розпочнеться процес проти колишнього президента Франції Жака Ширака, якого звинувачують у створенні фіктивних робочих місць у паризькій мерії.

Процедура проходитиме у виправному суді Парижу.

Відзначимо, Ширак стане першим президентом Франції, який постане перед судом. Він проходить обвинуваченим у двох справах, які належать до того часу, коли він був мером Парижа. Одна зі справ розглядалася судом Нантера, друга - паризьким судом.

У рамках першої справи він звинувачується у створенні семи фіктивних місць в 1990-1994 роках, в рамках другого - 21 фіктивного робочого місця в 1992-1995 роках. Ці місця, на думку звинувачення, надавалися членам правлячої партії "Об'єднання на підтримку республіки" (RPR) і, таким чином, допомагали фінансувати її діяльність з міського бюджету.

Шираку закидають розтрату громадських коштів, зловживання довірою та повноваженнями з метою одержання вигоди для себе чи інших осіб. Колишньому президенту загрожує до десяти років в'язниці і 150 тисяч євро штрафу.

Крім колишнього президента перед судом постануть дев'ять його колег по роботі в мерії. Сам Ширак на прохання адвокатів в перший день процесу в суді не з'явиться, але повинен опинитися на лаві підсудних у вівторок.

Слухання, як очікується, триватимуть до 8 квітня. Але пеитання про їх продовження ще не вирішено. Процес можуть відкласти на термін від трьох місяців до півроку через незгоду з процедурою одного з обвинувачених - колишнього глави кабінету паризького мера Ремі Шардона.

Справа в тому, що суд вирішив застосувати єдиний термін давності до всіх правопорушень, які розглядаються в рамках цих двох справ. У так званій "паризькій справі" (про 21 фіктивне робоче місце) термін давності повинен був обмежитися груднем 1995 року, але завдяки новому рішенню суду був обмежений жовтнем 1992 року.

Тому адвокат Шардона заявив, що наполягатиме на невідповідності цього заходу Конституції республіки. Судді можуть передати питання на розгляд до Касаційного (верховного) суду, до рішення якого процес може бути припинений - на три місяці. Касаційний суд може передати справу на розгляд Конституційній раді, який також оголосить рішення протягом трьох місяців.

У будь-якому випадку, у Ширака великі шанси бути виправданим. По-перше, на суді не буде головного обвинувача і потерпілого - представників самої паризькій мерії. Столична адміністрація погодилася забрати заяву після того, як Ширак і правляча партія "Союз за народний рух" (UMP, спадкоємиця RPR) вирішили відшкодувати їй 2,2 мільйона євро, витрачених на оплату фіктивних місць.

Крім того, прокуратура Парижа у 2009 році виступила за закриття справи за відсутністю складу злочину. Очікується, що на процесі вона попросить виправдати колишнього президента.

Захисту Ширака та його колег залишиться відповісти на питання самого суду, кількох рядових громадян і на претензії асоціації по боротьбі з корупцією Anticor. Ця організація паралельно подала позов до адміністративного суду, вимагаючи анулювати угоду Ширака і паризької мерії.

Сам колишній президент неодноразово заперечував свою провину.

Читайте також:

Жак Ширак піде під суд за "мертві душі"

Тігіпко призначив Жака Ширака мером Києва

Жак Ширак предстане перед судом за розкрадання коштів

Жак Ширак відмовився від пропозиції Путіна очолити один із підрозділів "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: