WWF запропонував вісім способів нагодувати людство

Фонд дикої природи пропонує вісім способів того, як збирати більший врожай з тієї ж площі землі.

Вісім безпечних для біорізноманіття планети способів нагодувати швидко зростаюче людство, включаючи генетичні модифікації та скорочення харчових відходів, запропонував віце-президент Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) США Джейсон Клей у своїй статті в журналі Nature в середу.

"Кожна людина в 2050 році буде мати потребу в їжі, так само як і зараз. Тільки от людей буде на 2-3 мільярди більше. Однак близько 70% земель, придатних для вирощування продуктів, вже використовуються. І ця цифра дуже швидко росте", - відзначає Клей.

У цьому зв'язку він пропонує вісім способів більш продуктивного використання цієї "годувальниці людства" - способів того, як збирати більший врожай з тієї ж площі.

"Збільшувати виробництво їжі необхідно, щоб зберегти людство повністю, включаючи найбідніші нації. Полегшити рішення цього завдання можна шляхом об'єднання виробництва їжі в загальну систему, що дозволяє підтримувати необхідний рівень продуктивності", - вважає автор.

ВІСІМ ШЛЯХІВ до ситості

Перший спосіб - використання потенціалу генетично модифікованих продуктів, вважає віце-президент WWF CША, так як генетика дозволяє подвоїти або навіть потроїти урожай.

По-друге - це навчання фермерів в найбідніших країнах. "Усі їхні знання отримані від батьків чи сусідів, а останні досягнення агропромисловості дозволять їм вирощувати більше", - вважає Клей.

На сьогоднішній день близько мільярда людей їдять занадто багато, і стільки ж людей їдять занадто мало. Цей розрив WWF пропонує зменшити до 2030 року в якості третього способу.

"Необхідно працювати над тим, щоб технології, в яких використовується вода, електроенергія та інші ресурси, давали людству максимум того, на що вони здатні. Досі виробництво однієї калорії їжі вимагає літра води", - відзначає Клей.

Ще один спосіб - зменшення кількості їжі, яка викидається. За даними WWF, 30-40% їжі виявляється в смітті, а це кожна третя калорія.

Замість освоєння нових родючих ділянок Клей пропонує відновлювати старі землі як шостий спосіб.
"Найману працю в Африці треба замінити на обробіток власних земель. Люди повинні мати права на ту землю, яку вони обробляють", - пише віце-президент WWF США.

Останній спосіб - це збереження органічних речовин у ґрунті, якого можна досягти, якщо не проводити сільськогосподарські пали перед посадкою і після збору врожаю, підсумовує автор.

Читайте також:

ООН офіційно оголосила про голод на півдні Сомалі

Папа Римський заявив, що голод і злидні у світі є наслідками егоїзму

Через чотири роки на Землі буде 900 мільйонів жебраків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: