Європу охопили страйки: Захід на порозі соціального вибуху

Хвиля масштабних маніфестацій та страйків прокотилася країнами Європи. Зростає масове невдоволення скороченням зарплат, пенсій та робочих місць.

Страйки в Європі_12
AFP
Страйки в Європі. 29 вересня
Європою прокотилася хвиля масштабних маніфестацій та страйків проти впровадження антикризових заходів - жорсткої економії державних коштів і скорочення витрат.

Десятки тисяч людей взяли участь у страйках в Бельгії, Іспанії, Греції та Словенії. Гасла цих акцій незмінні всюди: "Ні скороченням держбюджету, заморожуванню зарплат, урізанню соціальних виплат". Спостерігачі стверджують, що Європа стоїть на порозі соціального вибуху.

Європейська конфедерація профспілок пообіцяла влаштувати у Брюсселі "найбільшу демонстрацію протесту за останнє десятиліття", вивівши на вулиці одночасно більше 100 тисяч людей.

У підсумку це вдалося: за оцінками правоохоронних органів, в акції взяли участь від 60 до 100 тисяч демонстрантів. Вони пройшли повз штаб-квартири європейських політичних і економічних інститутів, щоб показати своє невдоволення скороченнями бюджетів та витрат, що, на їхню думку, "може привести до рецесії в Європі".

Демонстранти несли транспаранти з гаслами: "Ні скороченням" і "За економічне зростання і робочі місця".

"Основне відчуття - що в розпорядженні банківської системи знаходяться мільйони і мільярди євро, але соціальні виплати скорочуються. Це неправильно", - сказав шахтар Ральф Кутковський, який приїхав до Брюсселя з Німеччини для участі в марші.

Акції протесту в середу пройшли не тільки в Бельгії, а й в Іспанії. У Мадриді учасники демонстрацій маршем пройшли через місто. З півночі біля станцій метро та автобусних зупинок тривали пікети. Намагаючись паралізувати рух у місті, демонстранти закидали яйцями автобуси і не давали їм виїхати з парку.

У мадридському передмісті Хетафе при розгоні пікету біля авіаційного підприємства правоохоронці застосували вогнепальну зброю. Тільки в столиці заарештовано не менше 30 страйкарів. Десятки дістали поранення.

У Словенії близько половини працівників бюджетного сектору страйкують вже третій день.

У Греції міський транспорт працює з перебоями. Працівники державних лікарень країни на добу припинили роботу.

Профспілки ЄС нагадують, що фінансова криза вже залишила без роботи 23 мільйонів людей по всій Європі, і заходи щодо жорсткої економії, оголошені урядами країн ЄС, можуть вилитися у ще більше зростання безробіття.

У Греції та Ірландії найвищі показники за рівнем безробіття за минулі 10 років, у той час як в Іспанії кількість безробітних з 2007 року зросла удвіч.

Уряд Британії має намір скоротити витрати бюджету на 25%, а у Франції заплановано збільшення порогу пенсійного віку, що вже викликало незадоволеність громадян та спровокувало загальний страйк минулого тижня.

На думку лідерів профспілок, саме звичайні робітники можуть стати основними жертвами фінансової кризи, спровокованої працівниками банківського сектора.

Уряди багатьох країн Євросоюзу змушені були піти на значні скорочення зарплат, пенсій, а також робочих місць у державному секторі для того, щоб зменшити дефіцит бюджету і борги держав, що постійно зростають. Відновлення економіки як і раніше йде дуже повільно.

Читайте також:

В Іспанії через загальний страйк почали скасовувати авіарейси

У Словенії держслужбовці розпочали безстроковий страйк

Франція піднялася на загальний страйк проти пенсійної реформи

У Румунії штурмували президентський палац через скорочення пенсій

ВідеоЄвропу охопили страйки: Захід на порозі соціального вибуху

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: