Євросоюз закликав судити гомофобів

Україна приєдналася до документу ЄС, який засуджує будь-які прояви гомофобії та дискримінацію на сексуальному ґрунті.

Європейський союз засудив дискримінацію сексуальних меншин, назвавши її грубим порушенням людської гідності та базових принципів, на яких він заснований.

Також ЄС закликав держави розслідувати подібні порушення прав людини і засудити тих, хто їх допустив. Із заявою від імені 27 країн ЄС виступила Чехія, яка наразі головує в керівних органах союзу. До документа приєдналися країни-кандидати, в тому числі й Туреччина, члени європейського економічного простору, а також Україна, Вірменія та Грузія.

"ЄС глибоко стурбований порушеннями прав і фундаментальних свобод подібного роду, де б вони не відбувалися, зокрема, довільними арештами і затриманнями, позбавленням права на мирні збори", - йдеться в документі.

"Ми закликаємо держави вжити всіх необхідних заходів, щоб сексуальна орієнтація і гендерна ідентичність за жодних обставин не були причиною переслідування і щоб всі випадки подібного порушення прав людини розслідувалися, а ті, хто їх здійснює, поставали перед судом", - наголошується в заяві ЄС.

Заява опублікована у зв'язку з міжнародним Днем боротьби проти гомофобії, в неділю, 17 травня. Хоча в документі не згадується про конкретні випадки репресій, варто нагадати, що напередодні, в день проведення в Москві фіналу "Євробачення" російська міліція та спецназ силою розігнали гей-парад.

Співробітники ОМОН затримували присутніх на демонстрації без пояснення причин і в жорсткий спосіб. Мітинг був несанкціонований: московська влада виступила категорично проти проведення подібного заходу. І все ж таки його учасники вирішили вийти на вулиці, щоб привернути увагу світової громадськості до дискримінації.

Читайте також:

Міліція силою розігнала гей-парад в Москві

В Миколаєві заборонили фестиваль геїв і лесбіянок

Перуанську поліцію "очистять" від гомосексуалістів та невірних

Швеція легалізувала гей-шлюби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: