Сліпий чоловік прозрів завдяки імплантованому в око зубу

Британець зміг вперше побачити свою дружину через 4 роки після одруження: хірурги відновили йому зір.

Унікальну операцію з відновлення зору провели у Великобританії. 42-річний будівельник Мартін Джонс, який осліп 12 років тому, знову зміг бачити завдяки імплантації в око зуба, перетвореного на "підставку" для лінзи.

Спочатку медики намагалися вживити в око Джонса стволові клітини донора. Проте спроба не вдалася, тож фахівці вирішили вдатися до революційних методик лікування.

Хірург Крістофер Лі, президент Британського товариства з рефракційної хірургії та консультант офтальмологічної лікарні в Суссексі, випробував новітню технологію з повернення зору. Спочатку пацієнту видалили один із зубів ("клик") та перетворили його на своєрідний "утримувач" для оптичної лінзи.

Потім зуб повернули на місце, де він обростав новими тканинами і з’єднувався з кровоносними судинами. Остання частина операції: всю конструкцію обережно пересадили в очне яблуко чоловіка.

Через 2 тижні бандаж зняли та виявилося, що зір у Джонса майже повістю відновився. Чоловік вперше побачив свою дружину, з якою взяв шлюб 4 роки тому – до того моменту він був сліпим вже вісім років.

Джонс втратив зір в результаті вибуху каністри з розплавленим алюмінієм, коли працював на заводі. Тоді 37% його шкіри постраждало від опіків, ліве око було повністю спалене, і медикам довелося видалити його. Праве око лікарі врятували, проте бачити їм Джонс не міг.

Тепер Джонс досі не може повірити у своє щастя. "Я був сліпий протягом 12 років, і коли мій зір повернувся, все змінилося", - розповів він. "Першим автомобілем, який я побачив, став Smart, і я довго не міг припинити сміятися – я думав, що ж це за півмашинки на колесах", - поділився британець.

Він зізнався, що першою людиною, яку він захотів побачити, була його дружина. "Вона прекрасна", - розповів Джонс.

Єдине, що трохи непокоїть чоловіка, - що він, за його власними словами став схожий на когось з науково-фантастичного фільму. Але навіть це Джонс називає "забавним".

Читайте також:

Британська дівчинка більше 10 років прожила с двома серцями

Медики випадково зашили британці задній прохід

Біонічне око допомогло сліпому знову побачити світло

Лікарі пересадили французу , що обгорів на пожежі, нові руки та обличчя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: