Азаров назвав аргументи для зниження ціни на російський газ

Прем'єр-міністр упевнений, що Україна не повинна платити за газ більше, ніж Польща або Німечина. У липні він обговорить це питання з Володимиром Путіним.

Прем'єр-міністр Микола Азаров назвав аргументи, які, на його думку, можуть переконати Росію знизити ціну на газ для України. "Аргументи у нас дуже прості. Ціна на газ для України не повинна бути вищою, ніж ціна на газ наприклад для Польщі, Словаччини, Німеччини, тобто для країн, що знаходяться від Росії далі. От і все. Ціна має бути ринковою", - сказав глава уряду в програмі tkachenko.ua.

Він також розповів про нинішні газові переговори з Росією та відзначив прогрес у них. "У мене відбулася розмова з моїм колегою, Володимиром Володимировичем Путіним... Ми тільки з ним переговорили, повернулися до тих розмов, які в нас були при очній зустрічі та домовилися, що він дасть вказівки своїм міністрам активізувати роботу робочих груп з обговорення питань, з яких не знайшли спільного рішення. У тому числі й енергетичного питання", - сказав прем'єр.

Він також прокоментував заяву голови "Газпрому" Олексія Міллера про те, що контракти з Україною не будуть переглянуті, й газ може подорожчати до 500 доларів. "Це думка Міллера, у нас є свої думки, свої підходи... У середині липня, швидше за все, відбудуться вже наші зустрічі з прем'єр-міністром Росії, на яких ми підіб'ємо підсумки обговорення всіх суперечливих питань у рамках робочих зустрічей", - запевнив Азаров.

"Ми дуже великі покупці газу. Тому маємо право на певні знижки, як оптові покупці. Ми хотіли б, щоб наші партнери зрозуміли, ми це наполегливо в наших переговорах доносимо, що не може довго працювати контракт, який не влаштовує, причому категорично не влаштовує одну зі сторін", - наголосив глава уряду.

Він також запевнив, що Росія не вимагає від України йти на політичні поступки в контексті газового питання.

"Я хотів би просто порівняти. Візьмемо шлюб між людьми, от живуть вони, іноді сваряться, в принципі нормально, але настає момент коли говорять, ми разом жити більше не будемо, наш шлюб нас не влаштовує. Так от і росіянам я кажу, що так, у вас був абсолютно хороший контракт, з вашої точки зору хороший, він якийсь час існував. Ми цивілізовані люди, ми не припиняємо вам транзит газу, ми не висуваємо ультиматуми, ми просто говоримо, що нас цей контракт не влаштовує. Ми з ним жити не хочемо. Ви ж повинні нас почути. От мені здається, на останній зустрічі Путін нас чув", - додав Азаров.

Нагадаємо, раніше Микола Азаров висловлював упевненість в тому, що ціну на російський газ для України буде знижено.

Крім того президент Віктор Янукович заявляв, що Україна повинна платити за тисячу кубометрів російського газу менше 200 доларів.

Інтерв'ю Миколи Азарова в програмі tkachenko.ua читайте тут.

Читайте також:

Азаров пообіцяв не підвищувати ціни на газ

Кабмін підрахував, що Росія має платити за транзит газу удвічі більше

Янукович: російський газ має коштувати менше 200 доларів

ВідеоАзаров назвав аргументи для зниження ціни на російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: