Дніпру загрожує забруднення десятками тонн токсинів

Через нечистих на руку ділків продукти розкладання побутових відходів, які за токсичністю не поступаються ціаністому калію, потрапляють в акваторію Каховського водосховища.

Грандіозний екологічний скандал розгорівся на Дніпропетровщині: "чорні копачі" у пошуках металобрухту розривають найбільший в регіоні полігон побутових відходів. Через це в Дніпро можуть потрапити десятки тонн токсинів.

Як пише "Сегодня", в кількох десятках кілометрів від міста Нікополь "чорні копачі" розривають полігон побутових відходів площею близько 15 га, який був офіційно закритий 4 роки тому.

Екологи б'ють на сполох, стверджуючи, що десятки тонн продуктів розкладання побутових відходів, які за токсичністю не поступаються ціаністому калію, мають бути законсервовані в землі щонайменше 5 років, а зараз вони потрапляють в атмосферу, ґрунтові води і акваторію Каховського водосховища, а потім стікають до Нікополя.

А нещодавно "чорні копачі" перейшли на промислові масштаби видобутку (на полігоні з'явилися 4 екскаватори), ділки навіть почали купувати землі сусіднього дачного селища, щоб розширити вже й без того великий котлован у 2,6 га.

Міська міліція 13 травня порушила кримінальну справу за фактом безхазяйного використання земель, яке привело до зниження їх родючості (загрожує ув’язненням до 2-х років), але фігуранти справи поки не встановлені.

"Незаконна діяльність припинена, зараз ми встановлюємо, хто саме там видобував метал. Справу порушили одразу після звіту обласної екологічної інспекції, яка встановила, що ділки розгорнули на полігоні діяльність ще в 2008 році. Навіть підраховано збиток - 48 тис. грн", - повідомили в міліції.

Водночас місцеві екологи кажуть, що намагаються розв'язати проблему полігону вже 8 років. "То інспекція з міськради приїжджає на полігон і дивним чином нікого там не знаходить, то інспекція з області оштрафувала там на 20 тис. якусь фірму "Камелія", але фірма пропала, не заплативши штраф. Судячи з усього, за цим "виробництвом" стоять одні й ті самі люди, які прикриваються підставними особами", - обурився місцевий еколог Юрій Бабинін і додав, що металобрухту на полігоні дуже багато, адже туди впродовж кількох десятків років вивозили відходи з Нікопольського Південнотрубного заводу. Проте окрім відходів виробництва і побутового сміття туди звозили і трупи тварин.

Занепокоїлася проблемою і міська влада Нікополя. "Ситуацію посилює і те, що на території полігону поховані бійці отамана Махна, які померли від тифу! Але ніхто вже і не пам'ятає, в якому місці вони поховані точно!" - розповів голова комісії міськради з земельних ресурсів Олександр Рибаков.

Читайте також:

Екологічну проблему Калуша вирішать за китайські гроші

У XXI столітті Україна страждатиме від засух та злив

Дніпро перетворюють на цвинтар затоплених готелів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: