Джерела: уряд таємно готується віддати 12 млрд кубометрів газу RosUkrEnergo

ЗМІ отримали інформацію, що "Нафтогаз" і Мінпаливенерго, попри відсутність рішення Апеляційного суду, готуються повернути газ RosUkrEnergo.

 "Нафтогаз" і міністерство палива та енергетики розпочали підготовку процедури повернення 12,1 мільярда кубометрів газу компанії RosUkrEnergo, попри відсутність остаточного рішення Апеляційного суду з цього питання.

За даними джерел видання "Дзеркало тижня", засідання з питання повернення 12,1 мільярда кубометрів газу проходять регулярно у суворій таємниці.

"Суть навіть не в тому, що ніхто не сумнівається у вердикті українського апеляційного суду, - все вже зроблено для того, щоб узаконити (імплементувати) рішення Стокгольмського арбітражу від 8 червня, згідно з яким "Нафтогаз" і зобов'язаний повернути RosUkrEnergo вищевказаний обсяг газу. Мова про інше: схоже, що "Нафтогаз" і митниця, припускаючи , як повернути газ RosUkrEnergo, ризикують наступити на ті самі граблі, на які наступив у 2009 році екс-голова Держмитної служби пан Макаренко", - пише "ДТ".

Анатолія Макаренка слідчі СБУ утримують під вартою і підозрюють у незаконному розмитненні 11 мільярдів кубометрів газу, вилучених "Нафтогазом" зі своїх же підземних сховищ згідно з договорами поступки і купівлі-продажу з "Газпромом".

Тільки сьогодні, за даними видання, "проблема в тому, що у 2009-му пан Макаренко, який "проштрафився", санкціонував (до речі, не факт, що незаконно - чіткої службової інструкції щодо цього не існувало) перехід 11 млрд. кубометрів газу, що значився до того за RosUkrEnergo, з категорії транзитного у розмитнений, а тепер комусь із митників належить виконати зворотну процедуру, щоб повернути газ RosUkrEnergo".

Нагадаємо, 13 серпня Шевченківський райсуд Києва визнав, що НАК зобов'язана повернути RosUkrEnergo 12,1 мільярда кубометрів газу до 1 вересня або в інший термін, погоджений сторонами.

Суд розглядав претензії RUE до НАК, за якими 8 червня Стокгольмський арбітраж став на бік трейдера.

"Трибунал постановив, що "Нафтогаз" порушив контракт 3/04, позбавивши RosUkrEnergo доступу до 11 мільярдів кубометрів природного газу, які належать останньому", - йдеться в документі.

Також там зазначено, що "Нафтогаз" винен RUE 184 мільйони доларів. Таким чином, український суд повністю підтвердив вердикт міжнародного арбітражу, що було необхідно для виконання рішення в Україні.

НАК, за словами міністра палива та енергетики України Юрія Бойко, оскаржує рішення Шевченківського райсуду у вищих інстанціях.

Однак 2 вересня Олександр Турчинов заявив, що "Нафтогаз" відмовився оскаржувати рішення суду і не подавав апеляцію у відповідний термін.

Читайте також:

БЮТ: "Нафтогаз" не оскаржував рішення суду у справі RosUkrEnergo

Бойко обіцяє не віддавати Фірташу газ без суду

Тимошенко закликала українців масово судитися з Фірташем

Рішення у справі RosUkrEnergo можуть визнати недійсним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: