Литвин: Рада приречена змінити Конституцію

Спікер вважає, що парламент просто повинен довести до кінця конституційну реформу, але впевнений у тому, що 2004 року зміни до Основного Закону прийняли правильно.

Спікер Володимир Литвин вважає, що парламент зобов'язаний довести до логічного завершення конституційну реформу.

"Верховна рада, крім усього іншого, просто приречена, зобов'язана довести до логічного завершення те, що ми називаємо конституційною реформою", - заявив він.

За його словами, Конституція 1996 року була результатом компромісу, який "значною мірою було досягнуто за рахунок, якщо хочете, зовнішнього подразника".

"З огляду на те, що замаячіла можливість референдуму щодо Конституції, під тиском депутати завершили тривалу роботу за одну ніч", - нагадав спікер, зауваживши при цьому, що "на той момент Конституція мала високу кондицію".

Але потім, на його думку, далася взнаки одвічна українська практика - ревізувати щойно прийняті рішення, і фактично одразу ж почали вноситися різного роду пропозиції.

Конституційний процес, вважає Литвин, підганявся під політичні мотивації, розстановку політичних сил і під бачення свого місця у владі.

Врешті-решт цим скористались у 2004 році, щоб викликати конституційну кризу, - підкреслив Литвин.

"Маю сказати, осягаючи останню п'ятирічку, тобто часи попереднього президента, розумієш: це добре, що тоді прийняли зміни до Конституції і розосередили владу", - зазначив він.

Литвин вважає, що "треба серйозно підійти, по-перше, до зняття неузгодженостей у Конституції, по-друге - до логічного завершення того конституційного процесу, який було розпочато, і, зокрема, щодо організації влади на місцях".

"Для того щоб рішення, які приймаємо у вигляді законодавства, були синхронізовані з повноваженнями, котрі мають отримати місцеві органи влади. Звісно, нам потрібно чіткіше розмежувати владу на центральному рівні", - наголосив спікер.

Додавши при цьому, що вся ця робота "має відбуватися планово, щоб у нас не домінували політична складова та компанійщина".

Нагадаємо, на День Незалежності Віктор Янукович заявив про необхідність вдосконалення Конституції України. Він наголосив, що бачить країну з "сильним президентом, у якого є практичні важелі контролю" і "політично структурованим парламентом".

Раніше лідер фракції Партії регіонів у Верховній раді Олександр Єфремов висловив готовність "виправити наслідки" конституційної реформи 2004 року. Якщо реформа буде скасована, Україна повернеться до президентсько-парламентської форми правління.

Читайте також:

Януковичу потрібна конституційна більшість у Раді

Янукович зізнався, що таки хоче переписати Конституцію

"Наша Україна" заявила про антиконституційний переворот у країні

ПР готова переписати Конституцію: на це є 300 голосів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: