Міноборони розтратить на паради кошти, призначені на підтримку боєздатності армії

Для підготовки до парадів з нагоди 20-ої річниці незалежності у Міноборони вимушені залучати кошти, призначені на фінансування армії в 3-4 кварталах 2011 року.

Міністерству оборони бракує коштів на проведення військових парадів з нагоди 20-ої річниці незалежності. На організацію парадів бюджетом передбачені 56 млн грн, проте у військовому відомстві наполягають, що потрібно понад 200 млн. Для підготовки до парадів у Міноборони вимушені залучати кошти, призначені на фінансування армії в 3-4 кварталах 2011 року.

На початку червня перший заступник міністра оборони Володимир Можаровський повідомив, що паради повинні пройти в Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, Львові і Вінниці. До участі в них залучать близько 10 тис. військовослужбовців, понад 500 одиниць озброєння і техніки, зокрема 34 літаки, 12 вертольотів, 14 кораблів і катерів. За словами Можаровського, на фінансування парадів бюджетом передбачені 56 млн грн., пише видання "Коммерсант-Украина".

Водночас, згідно з попереднім кошторисом витрат на проведення парадів, підписаним керівниками Генштабу і департаменту фінансів Міноборони, реальна вартість параду із залученням заявленої кількості військовослужбовців і техніки складає 212,7 млн грн. Найбільш витратною частиною є підготовка озброєння і техніки (122 млн грн), придбання паливно-мастильних матеріалів (72,6 млн грн), а також пошиття мундирів і придбання речового майна (10,7 млн грн).

Окрім цього, в кошторис включені витрати на перевезення особового складу і техніки, харчування військовослужбовців, оплату відрядних, забезпечення зв'язком, культурно-виховну роботу і оренду місць для тренувань. Найбільш масштабний парад планується провести в Києві. Жителі столиці зможуть побачити проходження 20 парадних розрахунків (майже 2,8 тис. військовослужбовців), проїзд механізованої колони у складі 208 одиниць військової техніки. Крім того, над Києвом повинні пролетіти 46 літаків і вертольотів.

Як повідомило виданню джерело в Генеральному штабі, в умовах браку коштів на підготовку до парадів військове відомство вимушене залучати кошти, призначені для фінансування збройних сил в 3-4 кварталах поточного року по програмах відновлення боєздатності, утримання, експлуатації і ремонту військової техніки, а також підготовки військ. Джерело не виключає, що організація параду за рахунок інших статей військового бюджету може призвести до падіння боєздатності армії восени і взимку цього року.

Дефіцит коштів у Міноборони планують ліквідувати кількома способами. Передбачається звернутися до Міністерства фінансів з проханням збільшити бюджет військового відомства на 151,3 млн грн шляхом внесення змін до закону про держбюджет на 2011 рік. Окрім цього, представники Міноборони направили президентові Віктору Януковичу пропозиції щодо зменшення витрат на проведення парадів.

Зокрема, пропонується відмовитися від проїзду механізованих колон (це дасть економію майже 100 млн грн), наполовину зменшити авіаційну складову параду або обмежитися проходженням піших колон в усіх шести містах. Останнє дозволить укластися в суму, передбачену держбюджетом. Проте глава держави поки не прийняв рішення.

У парламентському комітеті з питань національної безпеки і оборони рекомендують відмовитися від проходження техніки на параді. "Можна провести парад обмеженими коштами, залучити військові оркестри і виставити техніку для огляду,- заявив голова комітету Анатолій Гриценко (НУ-НС). - Що ж до використання авіації, то я взагалі не грав би з вогнем. Зараз за штурвал літака можна посадити тільки полковника, що має певний наліт годин. Інші льотчики літають по 6-8 годин на рік. У такій ситуації я не ризикнув би піднімати літаки над великими містами".

Як раніше повідомлялося, Кабмін виділив на святкування 20-ї річниці Незалежності України понад 177 мільйонів гривень.

Міністерство оборони, яке традиційно бере участь у святкуванні Дня незалежності, просило на цьогорічний військовий парад 320 мільйонів гривень. Якби Кабмін погодився виділити міністерству вказані кошти, - це був би найдорожчий парад військовослужбовців та показ бойової техніки за всю історію незалежної України. Однак уряд відмовився надавати запрошену суму і обмежився 56 мільйонами гривень, що були закладені на святкування у бюджеті.

Читайте також:

Святкування 20-ї річниці незалежності коштуватиме українцям 177 мільйонів

Азаров відмовив Міноборони у проведенні найдорожчого параду

Міністр оборони збирає в українців пожертви на будівництво корвету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: