Насильству з боку міліції щороку піддаються понад півмільйона українців

За даними правозахисників, майже кожен затриманий, звинувачений у скоєні тяжкого чи особливо тяжкого злочину в Україні, потерпає від знущань та катувань з боку міліціонерів.

Правозахисники заявляють про масові випадки насильства над затриманими з боку співробітників Міністерства внутрішніх справ. За їхніми даними, в Україні з боку міліції щороку незаконному насильству піддається понад 600 тисяч громадян.

На цьому наголосили активісти Харківської правозахисної групи та Всеукраїнської громадської організації "Центр захисту прав людини "Свобода".

"Майже кожен затриманий, звинувачений у скоєні тяжкого чи особливо тяжкого злочину в Україні, потерпає від знущань, принижень людської гідності та катувань з боку міліціонерів...", - заявив заступник голови ВГО "Центр захисту прав людини "Свобода" Андрій Діденко.

У свою чергу адвокат Харківської правозахисної групи та Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Левицький, посилаючись на висновки Європейського комітету попередження катувань (ЄКПТ), зазначив, що в Україні з боку правоохоронних органів "щороку незаконному насильству піддається більше, ніж 600 тисяч громадян".

"Фактором, який, безперечно, сприяє продовженню існування жорсткого поводження, є тиск на працівників органів внутрішніх справ досягти високих "чітких" показників, пов’язаних із високою довірою до доказів зізнання", - йдеться у наведених правозахисниками зауваженнях ЄКПТ.

Також, на переконання Левицького, зазначене негативне явище обумовлено низьким рівнем професіоналізму правоохоронців, зокрема, невмінням працювати з непрямими доказами, а також корупцією і формалізмом у роботі органів внутрішніх справ та прокуратури.

"Можна наводити багаточисельні приклади, коли громадськість має бездоганні докази застосування тортур, але практики кримінального переслідування за ознаками ст. 127 Кримінального кодексу (катування) в країні майже не існує", - констатував Діденко.

Нагадаємо, наприкінці травня в Києві у відділку міліції загинув 19-річний студент Ігор Індило. За офіційними результатами експертизи, хлопець помер від падіння на тверду підлогу: в міліції стверджували, що він кілька разів впав і вдарився головою, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння.

Разом із тим, офіційна версія викликала недовіру, зокрема в уповноваженого Верховної ради з питань прав людини Ніни Карпачової та заступниці глави Адміністрації президента Ганни Герман. Вони заявили, що Індило був закатований у міліції.

Читайте також:

Могильов пов’язав акції проти свавілля міліції зі скінхедами

У Києві оголошено в розшук міліціонера, який до смерті забив затриманого

Чергова смерть у міліції: у Харківському відділку помер 29-річний чоловік

У київському райвідділі міліції повісився затриманий

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: