Після затримання трансплантологів в інституті Шалімова нікому оперувати

Директор інституту імені Шалімова стурбований тим, що після затримання "чорних трансплантологів" хворих уже рік як не оперують.

Після затримання хірургів інституту ім. Шалімова, яких звинувачують у незаконних пересадках нирок (справа т.з. "чорних трансплантологів"), у лікарні немає кому оперувати.

"По суті, відділ уже рік не працює, після того як хірургів затримали, хворі залишилися без операцій", - розповів в інтерв'ю ZN.UA директор Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова, професор Юрій Поляченко.

Поляченко нагадав, що в серпні 2010 року затримали ведучого трансплантолога і анестезіолога, "якого ще якось можна замінити, а от хірурга - ніким".

"Він працював з дітьми, яким немає ще й року, це унікальний фахівець не тільки для України, а й для СНД - таких малюків у нас ніде не беруть. Цілий рік наших співробітників викликали давати показання, усі знервовані. За рік було зроблено всього дві трансплантації нирок, хірурги тепер бояться за це братися", - зазначив Поляченко.

Однією з причин такого показового затримання він вбачає у тому, що Інтерпол п'ять років відстежував ці схеми.

"Усе це, звичайно, боляче вдарило й по іміджу лікарів, і по іміджу інституту. Я думаю, це якоюсь мірою вплинуло й на комісію, яка нас перевіряла. Адже пляма не тільки на інституті, а й на мед академії", - додав професор.

У зв'язку з вищевказаним він висловив стурбованість проблемою відсутності справжніх наукових шкіл.

"У досвідчених хірургів немає наступників. Я вже втомився повторювати - готуйте собі зміну, адже коли ви підете на відпочинок, нікому буде оперувати. Це серйозне питання і, напевно, стосується не тільки нашого інституту. Коли хтось зі знаменитих хірургів їде на конгрес чи йде у відпустку, відділення стоїть - нема кому робити операції. Ситуація з нашими трансплантологами - тому доказ", - констатував Поляченко.

Нагадаємо, у жовтні 2010-го МВС оголосило про розкриття злочинної групи "чорних трансплантологів" з торгівлі людськими органами. Були затримані шестеро людей, з них - троє лікарів інституту ім. Шалімова, які вже рік перебувають у СІЗО. Незабаром їхня справа буде передана до суду.

Читайте також:

"Чорних трансплантологів" із Шалімова можуть посадити на 15 років

Арешт лікарів інституту Шалімова загрожує життю їхніх пацієнтів

"Чорних трансплантологів" звинуватили в торгівлі людьми

Директор Інституту Шалімова зізнався, що його підлеглі – "чорні трансплантологи"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: