Росія пообіцяла Україні не закривати "ксенофобську" бібліотеку

У російському МЗС запевнили, що мова про закриття Бібліотеки української літератури в Москві або зміни її статусу і функцій не йде.

Міністерство закордонних справ Росії обіцяє зробити все необхідне для того, щоб бібліотека української літератури в Москві працювала.

Таку обіцянку послу України в РФ Володимиру Єльченко дали в російському МЗС.

Директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин повідомив, що 28 грудня за дорученням глави МЗС Костянтина Грищенка Єльченко зустрівся із заступником глави зовнішньополітичного відомства РФ Григорієм Карасьовим у зв'язку з ситуацією навколо бібліотеки української літератури в Москві.

"Під час зустрічі глава диппредставництва України в Росії висловив стурбованість української сторони накладенням тимчасового обмеження роботи бібліотеки, як важливого центру культурно-освітнього української громади в російській столиці", - сказав Волошин.

У свою чергу, за його словами, Карасьов погодився з тим, що це не внесе позитиву в розвиток україно-російського партнерства і запевнив Єльченка у тому, що мова про закриття бібліотеки або зміни її статусу і функцій не йде.

"Карасьов підкреслив, що МЗС Росії буде приймати всі необхідні зусилля для того, щоб бібліотека української літератури в Москві продовжувала свою роботу, як важливий центр задоволення культурно-освітніх прав етнічних українців, які проживають у Москві та інших регіонах РФ", - повідомив Волошин.

Він також додав, що МЗС України продовжує докладати усіх необхідних зусиль для того, щоб бібліотека української літератури швидше приступила до повноцінного функціонування.

23 грудня відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ під час обшуку вилучив з Бібліотеки української літератури у Москві понад 50 книжок для проведення психолого-лінгвістичної експертизи.

26 грудня директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що після цього бібліотека опечатана і закрита. За її словами, 24 грудня у бібліотеці пройшов другий обшук, внаслідок якого були вилучені жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки.

Читайте також:

Україна попросила Росію владнати скандал з націоналістичною бібліотекою

МЗС заступилося за українську бібліотеку в Москві

З української бібліотеки в Москві вилучено націоналістичну літературу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: