СБУ передала Польщі документи про репресії проти поляків

Розсекречені документи стосуються сталінських репресій проти поляків.

Служба безпеки України передала польському Інституту національної пам’яті розсекречені архівні документи про репресії сталінського режиму проти поляків.

Під час візиту президента Віктора Ющенка до Варшави 28 січня між главами України та Польщі було досягнуто домовленості. З приводу них у Службі безпеки України відбулися переговори в.о. голови СБУ Валентина Наливайченка з делегацією Інституту національної пам’яті Республіки Польща на чолі з президентом інституту Янушем Куртикою.

Представникам Інституту національної пам’яті Польщі передано електронні копії документів, які розповідають про репресії комуністичного тоталітарного режиму проти поляків у 1930-40 рр. Серед них – службове листування НКВС УСРР щодо репресій проти поляків у 1935-1936 роках за справою “Польської військової організації” (“ПОВ”) та іншими справами стосовно “польської контрреволюції та шпигунів”. Великий блок документів розповідає про операцію НКВС УСРР з переселення понад 15 тисяч польських і німецьких родин (близько 70 тис. осіб) з Вінницької та Київської областей до Казахстану у 1936 році. Передані документи розповідають також про утримання та трагічну долю польських військовополонених, яких утримували у таборах НКВС на території України у 1940 році.

Сторони домовились, що найближчим часом між Службою безпеки України та Інститутом національної пам’яті Республіки Польща буде підписано Угоду про спільне вивчення архівних документів стосовно голодоморів і політичних репресій тоталітарного комуністичного режиму 1917-1991 рр. Угода передбачатиме обмін досвідом, документами та подальшу спільну видавничу діяльність.

Під час переговорів польську сторону було поінформовано про новий етап роботи Служби безпеки України щодо розсекречення архівних документів радянських каральних органів, що був започаткований Указом Президента України «Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов`язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні».

Читайте також:
Симоненко не вірить матеріалам СБУ про Голодомор
СБУ допитує колишніх КДБшників і розсекречує таємні документи
У Москві продають телефони із зображенням Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: