Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці Росії поскаржаться на Кремль в Європейський суд

Діаспора вимагає від Європи захистити від ліквідації Федеральну національно-культурну автономію українців Росії.

Українці РФ подаватимуть до Європейського суду скаргу щодо ліквідації Федеральної національно-культурної автономії українців Росії.

Про це повідомив співголова Організації українців Росії Валерій Семененко, коментуючи рішення Верховного суду Росії, який постановив ліквідувати Федеральну національно-культурну автономію українців Росії (ФНКА УР).

Рішенням Верховного суду Росії було задоволено позов Міністерства юстиції РФ, яке домагалося розпуску цієї організації у зв’язку з "виявленням порушень в господарській діяльності". Крім того, позов Мін’юсту базувався на скарзі активіста фонду "Вітчизна" Миколи Журавльова, який заявляв, що ФНКА УР "веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і ллє негатив на Росію".

Робота ФНКА УР була призупинена ще у жовтні 2009 року, однак Семененко продовжував виступати у ЗМІ, брати участь у громадському житті та організовувати заходи, присвячені пам’яті жертв Голодомору.

Всі ці заходи стали приводом для звернення Мін’юсту до суду з позовом про закриття організації, оскільки у відомстві визнали, що діяльність Семененка порушує чинне законодавство.

Семененко повідомив, що перед зверненням до суду в Страсбурзі діаспора подасть спочатку касацію до президії Верховного суду. Крім того, найближчим часом буде підготовлено лист до президента Віктора Януковича.

Він наголосив, що його виступи на радіо та участь в організації різних заходів була його особистою ініціативою, де він виступав як приватна особа, а не голова ФНКА УР.

За його словами, крім того, на останніх засіданнях суду до попередніх звинувачень додалась ще одна - запізнення на місяць з поданням фінансового звіту. При цьому Семененко зазначив, що контролюючі органи особливо цікавила графа про отримання іноземних грошей. "У нас же їх не було, тому ми подали звіт в "нуль", - сказав він, додавши, що на практиці ці звіти іншими організаціями здаються і з річним запізненням.

При цьому співголова ОУР висловив також здивування позицією посольства України в РФ. За його словами, він неодноразово звертався до дипломатів з проханням надати юридичну підтримку, але "ніхто не хотів розбиратись". "Посольство зайняло позицію стороннього і не зовсім зацікавленого спостерігача", - зазначив Семененко.

Читайте також:

Росія назвала брехнею те, що Другу світову війну почав СРСР

Партія регіонів: росіяни постраждали від Голодомору більше, ніж українці

Українці більше люблять росіян, ніж росіяни українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції