В початковій школі урізано викладання української мови

В початковій школі урізано викладання української мови

За рахунок української мови збільшено кількість годин на вивчення природознавства та іноземних мов, які відтепер вивчатимуться з 1-го класу.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту затвердило Типові навчальні плани для початкової школи, в яких зменшило кількість годин для вивчення української мови.

За інформацією Центру освітнього моніторингу, у нових типових планах збільшено кількість предметів за рахунок нових, таких як "Природознавство", "Я у світі" замість "Я і Україна", "Сходинки до інформатики".

Крім того, у навчальних планах змінено тривалість вивчення окремих предметів. Так, збільшено кількість годин на вивчення природознавчої складової, на вивчення іноземних мов, яка відтепер, як і в спеціалізованих школах, вивчатиметься з 1-го класу.

Зокрема, згідно з таблицею, яку подає центр, наступного навчального року учні початкової школи вчитимуть державну мову на годину менше - 28, а не 29 годин на тиждень, як було до нового наказу МОН.

Також суттєвим недоліком нових навчальних планів є те, що в них збережено тенденцію до збільшення кількості 1-годинних предметів.

"Так, у Типових навчальних планах для початкових шкіл з навчанням українською мовою у 1-му класі відведено по 1 год. на тиждень для 55,5% предметів (для 5 з 9); у 3-му класі – для 54,5% (6 з 11 1-годинних предметів)", – повідомляє центр.

Читайте також:

В Одесі 70 школам дозволили навчання російською мовою

Найнижчу явку на тести з української мови зафіксовано на Донеччині і в Києві

У Табачника відзвітували про популяризацію української мови

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів