Янукович дозволив народну медицину, крім масового цілительства

Віктор Янукович підписав закон, яким встановлюється дозвіл на народну медицину, проте забороняється проведення цілительства на масову аудиторію.

Президент Віктор Янукович підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення дозвільних процедур", яким дозволяється народна медицина, а забороняється масов цілительство.

Нагадаємо, 19 травня Верховна рада ухвалила в першому читанні проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення дозвільних процедур".

Законом передбачено, що народна медицина (цілительство) – методи оздоровлення, профілактики, діагностики і лікування, що ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації.

Особи, які не мають спеціальної медичної освіти, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи – підприємці та отримали спеціальний дозвіл на заняття народною медициною (цілительством), виданий Міністерством охорони здоров'я України або уповноваженим ним органом, мають право на заняття народною медициною (цілительством).

Кваліфікаційні вимоги до фізичних осіб - підприємців, які займаються народною медициною (цілительством), та умови для заняття народною медициною (цілительством) встановлюються Міністерством охорони здоров'я.

Порядок видачі спеціального дозволу на заняття народною медициною, перелік документів, необхідних для одержання цього документу, та анулювання спеціального дозволу на заняття народною медициною встановлюються Кабінетом міністрів України.

Строк дії спеціального дозволу на заняття цілительством становить п'ять років.

Рішення про видачу або відмову у видачі спеціального дозволу на заняття народною медициною приймається протягом 30 робочих днів з дня подання документів.

Також у законі визначені підстави для анулювання спеціального дозволу на заняття цілительством.

Заняття народною медициною з порушенням встановлених законодавством вимог тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Забороняється проведення цілительства на масову аудиторію, у тому числі з використанням засобів масової інформації.

Читайте також:

Європа оголосила нетрадиційну медицину незаконною

У Харкові з'явиться центр ядерної медицини

Ахмадінеджад відрікся від чаклунів у своєму оточенні

В Україні кожен третій інфаркт закінчується смертю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: