Янукович не поїде на саміт НАТО

Президент України Віктор Янукович не візьме участь у саміті НАТО, на який його раніше запросив генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен. Саміт відбудеться 19-20 листопада в Лісабоні.

Делегацію України на засіданні, присвячене обговоренню операції НАТО в Афганістані, що відбуватиметься в межах Лісабонського саміту, очолить міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, а не президент Віктор Янукович.

Як повідомив глава місії України при НАТО, посол Ігор Долгов, склад делегації затверджується президентом України, і про нього організаційний комітет саміту вже проінформований.

Долгов зазначив, що Києву, крім операції в Афганістані, було б важливо обговорити питання перспективи співпраці з альянсом у форматі засідання Комісії Україна – НАТО. Разом з тим, під час Лісабонського саміту цей захід не запланований.

Варто відзначити, що 3 листопада Андерс Фог Расмуссен заявив, що НАТО запрошує до участі в будівництві європейської системи протиракетної оборони не тільки Росію, а й Україну. Тоді ж генсек підтвердив готовність Північноатлантичного альянсу прийняти Україну до своїх лав у разі відповідного рішення Києва.

Разом з тим він зазначив, що НАТО з повагою ставиться до рішення України не приєднуватися до Північноатлантичного альянсу і висловлює готовність до подальшої співпраці.

Янукович назвав відносини України і НАТО "комфортними для обох сторін". За його словами, Україна дотримується активної позиції в розбудові прагматичних відносин з Альянсом, беручи участь у миротворчих місіях і боротьбі з тероризмом.

У свою чергу, офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай заявив, що НАТО підтримує рішення України розвивати співробітництво з Альянсом на рівні партнерських відносин.

Читайте також:

Україна запропонувала НАТО співпрацю

Україна налаштована продовжити партнерство з НАТО

НАТО включить Україну в систему ПРО разом з Росією

У НАТО впевнені, що Україна все ж таки стане членом Альянсу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: