Янукович зізнався, що таки хоче переписати Конституцію

Віктор Янукович бачить Україну з "сильним президентом, у якого є практичні важелі контролю" і "політично структурованим парламентом".

Виступаючи в Києві з нагоди Дня Незалежності, президент Віктор Янукович заявив про необхідність вдосконалення Конституції України.

"Я бачу Україну як державу зі стійкою політичною системою і готовий запропонувати суспільству її формулу", - заявив президент.

"Це сильний президент, у якого є практичні важелі координації контролю над реалізацією ключових питань реформ та стратегічного курсу держави", - зазначив Янукович.

"Це компетентний і політично структурований парламент, з сильною коаліцією і впливовою опозицією. Це відповідальна та професійна виконавча влада, в якій немає недоторканих міністрів чи глав адміністрацій", - наголосив він.

"Це економічно забезпечене та відповідальне перед місцевими громадами самоврядування. Це незалежні, справедливі суди, яким вірять громадяни України", - пояснив президент.

За словами Януковича, "така політична система повинна запрацювати якомога швидше, а для цього нам усім разом слід ґрунтовно удосконалювати Конституцію".

"За 19 років українська демократія пройшла складний шлях. Романтизм перших років незалежності і розбудови державності в останні роки пройшов іспит популізмом і безвідповідальністю. Та навіть цей іспит український народ склав гідно", - додав він.

Раніше лідер фракції Партії регіонів у Верховній раді Олександр Єфремов висловив готовність "виправити наслідки" конституційної реформи 2004 року. Якщо реформа буде скасована, Україна повернеться до президентсько-парламентської форми правління.

Як пояснив глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін, глава держави сьогодні має досить повноважень для виконання своїх обов'язків, однак для ефективнішої роботи, зокрема, для проведення масштабних реформ у суспільстві, розширення кола цих повноважень "було б доцільним".

Читайте також:

Янукович пообіцяв відстоювати демократію попри "інтереси егоїстичних політиків"

Янукович помолився за Україну в Києво-Печерській лаврі

Конституційна реформа 2004 року оскаржена в суді

Регіонали готові переписати Конституцію під Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: