Японія дасть Україні півмільярда на будівництво мосту

Україна та Японія домовилися почати реалізацію масштабного проекту мостового переходу через річку Південний Буг у Миколаєві.

Між українською і японською сторонами досягнута домовленість про початок реалізації масштабного проекту мостового переходу через річку Південний Буг у Миколаєві.

Як повідомили в прес-службі Миколаївської обласної державної адміністрації, 3 серпня в Києві відбулася зустріч, в якій брали участь перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації, представники японської місії "Джі-Ай-Сі-Ей", а також представники "Укравтодору", Міністерства закордонних справ України, Мінприроди, Мінфіну, Мінтрансзв'язку, підприємств "Київсоюзшляхпроект" і "Укрдніпродор".

Під час зустрічі було розглянуто питання будівництва мостового переходу через Південний Буг, який входить в міжнародну автомобільну трасу М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ, що проходить уздовж узбережжя Азовського і Чорного морів. Ця траса є також складовою частиною двох транзитних міжнародних коридорів: Євро-Азіатського (Рені - Ізмаїл - Одеса - Миколаїв - Мелітополь - Новоазовськ до Таганрога) та Чорноморської автодороги (Одеса - Миколаїв - Херсон - Керч).

Реалізувати проект передбачається за рахунок програми уряду Японії "Офіційна допомога розвитку" відповідно до Закону України "Про комплексну програму утвердження України як транзитної держави у 2002-2010 роках", а також відповідного розпорядження Кабінету міністрів України.

Орієнтовна вартість проекту становить 540 мільйонів доларів США. Кредитування здійснюється японською стороною за ставкою приблизно 1,4% і терміном на 25 років з пільговим періодом в 5-7 років. Замовником будівництва виступає держпідприємство "Укравтодор".

Читайте також:

Україна зберегла місце в десятці найбільших виробників сталі

Україна наблизилася до "хвоста" списку миролюбних країн

В аварії японського танкера запідозрили підводний човен або міну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: