ЗМІ: Україну від ЄС віддаляє режим Януковича та африканські біженці

Авторитарний режим Януковича та посилення візової політики ЄС у зв'язку з напливом до країни африканських біженців, відмежовують Україну від Європи.

Встановлюючи авторитарний президентський режим, Україна відмежовується від Європейського Союзу і примикає до загального поля з Росією. Таким чином вона фіксує роздільчу лінію уздовж західного кордону України з Польщею.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише німецький експерт, екс-керівник Фонду імені Фрідріха Еберта Вінфрід Шнайдер-Детерс.

"І "донецька“ кадрова політика президента Януковича зміцнює його владу, проте, перефразовуючи знаменитий вислів Віллі Брандта після падіння Берлінської стіни, заважає "зростатися разом тому, що має бути разом“. Мету, яку ставить Грищенко, а саме зближення Сходу і Заходу Європи, не можна здійснити за допомогою адаптації України до переважаючої нині у Росії моделі "керованої демократії“", - відзначає експерт.

На його думку, "дух, який панує в Україні після інавгурації президента Януковича, не можна назвати європейським». Економіка і безпека дійсно є фундаментом загальноєвропейської архітектури. Але на ньому мають бути надбудовані демократичні принципи, такі як верховенство права, свобода слова та інші, які є сенсом існування Союзу Європейського. Бо в "надбудові" Європейського дому демократична й авторитарна форми правління існувати поряд не можуть, вважає експерт.

Він також підкреслює, що Європейський Союз зацікавлений у поширенні своїх цінностей на "іншу Європу", тому що впевнений у тому, що на їх основі буде досягнуто політичної стабільності і економічного благополуччя. До того ж держава в його розумінні служить вільному громадянинові і не перетворює, як в авторитарних системах, громадян на слуг держави, тобто правлячої "еліти".

Водночас, ZN.UA відзначає, що посилення візової політики Європейського Союзу у зв'язку з напливом до країни ЄС біженців з Північної Африки не дозволить Україні домогтися спрощення візового режиму з Євросоюзом до кінця цього року.

"Потік біженців, що прибуває до берегів Європи з Африки, виявився ще однією серйозною проблемою, оскільки це може призвести до посилення позиції Брюсселя і країн Європи в питаннях міграції і викликати перегляд візової політики ЄС", - відзначає видання.

Даний поворот подій досить недоречний для Києва, який домагається безвізового режиму з ЄС і почав виконання відповідного плану дій, відзначає видання.

"Якщо ситуація навколо африканських біженців буде розвиватися за гіршим сценарієм, то українська влада може розпрощатися з надіями на прорив у переговорах з ЄС щодо безвізового режиму до кінця року", - пише видання.

Він не виключає, що до цього часу в Європі з'являться ще більш жорсткі правила для в'їзду та пересування всередині Євросоюзу осіб з третіх країн, а європейські переговірники зможуть спробувати нав'язати їх українській стороні.

"Причому українці можуть постраждати лише тому, що вони такі ж "сусіди" ЄС, як і африканці", - акцентує видання.

Як повідомлялося раніше, Саркозі та Берлусконі планують реформувати Шенгенські угоди. Рим і Париж виступають за тимчасову зміну правил для посилення контролю за потоком нелегальних іммігрантів у зв'язку зі збільшенням кількості біженців із Тунісу.

Читайте також:

Франція може скасувати Шенген через біженців

Лукашенко завадить Україні отримати безвізовий режим з Європою

ЄС: членство України в Митному союзі виключає вільну торгівлю з Європою

Україна підготує безвізовий режим і вільну торгівлю з Європою до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: