Коко Шанель співпрацювала із нацистами

Кажуть, що Коко Шанель співпрацювала із нацистами. Вона їздила до Берліну, щоб вигадувати підступи разом із головою гітлерівської зовнішньої розвідки Вальтером Шеленбергом.

Легендарна дизайнерка Коко Шанель співпрацювала із нацистами, проте більшість людей про це не знають, оскільки даний факт біографія часто замовчує, - пише британська газета The Times.

Більшість людей не знають, що колись Шанель їздила до Берліну, щоб вигадувати підступи разом із головою гітлерівської зовнішньої розвідки Вальтером Шеленбергом, - стверджує автор статті Кейт Мур.

За даними газети, Шанель також намагалася, використовуючи проарійські закони, відібрати контрольний пакет фірми, яка виробляла для неї парфуми, у єврейської сім'ї Вертхаймер.

Воєнні роки Шанель провела у затишному номері паризького готелю Рітц в обіймах нацистського офіцера Ганса Гюнтера фон Дінклаге, а потім була з ним у вигнанні у Швейцарії, - стверджує автор.

Шеленберг хотів передати Черчиллю листа від Шанель із пропозицією вступити у таємні переговори щодо припинення війни. Після війни на допитах Шеленберг сказав про Шанель: "Мені порекомендували її як людину, яка досить близько знайома із Черчиллем, для проведення переговорів з ним, як ворога Росії, як особу, яка хотіла б допомогти Франції та Німеччини". За даними видання, операція зазнала невдачі, а спільний друг Черчилля та Шанель доніс на неї як на німецьку шпіонку.

Шанель пеклася виключно у власній шкурі, припускає автор. Вона оберталася серед нацистів, оскільки іншим її парфуми були не по кишені, а в кінці війни заговорила про свою уявну дружбу з Черчиллем, якого лише декілька разів бачила на прийомах. Після війни Шанель було заарештовано за колабораціонізм, але незабаром при таємничих обставинах звільнено.

У 1956 році Шанель повернулася зі Швейцарії у світ паризької моди і знову домоглася комерційного успіху - перш за все завдяки американським покупцям, - повідомляє The Times.

Зазначимо, 19 серпня 2008 року світ моди відсвяткував 125-річчя з дня народження епохальної Коко Шанель, французького модельєра жіночого одягу, засновника модного Будинку Шанель у Парижі та знаменитих парфумів Chanel № 5.

Читайте також:

Chanel No.5 визнано парфумом всіх часів

Дніпропетровський священик записав альбом з "ДДТ"

Рената Літвінова зробила колекцію одягу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: