40% торгівлі в Україні знаходиться в тіні

Експерти Мінекономіки підрахували, що об'єм тіньового товарообігу оцінюється в 44 мільярди доларів.

40% роздрібного товарообігу в Україні, знаходиться в тініі і оцінюється в 353 мільярди гривень (44 млрд доларів). Таких висновків дійшло Міністерство економічного розвитку і торгівлі, проаналізувавши дані офіційного товарообігу і витрати населення на купівлю товарів і послуг.

Як відмітив директор Департаменту внутрішньої торгівлі Мінекономрозвитку Сергій Литвиненко, на купівлю товарів і послуг населення минулого року витратило 838, 2 млрд грн., при цьому 549 млрд грн. - на продукти харчування. "У цей же час офіційний товарообіг значно нижчий, ніж населення реально витрачає на товари", - сказав чиновник, пише Дело.

Так, об'єм роздрібного товарообігу підприємств - юросіб склав у 2010 році 274,6 млрд грн, об'єм продажів товарів на ринках і фізичними особами-підприємцями 256,3 млрд грн (розрахункові дані). Об'єм тіньового товарообігу оцінюється в 353 млрд грн.

Литвиненко також додав, що за найскоромнішими підрахунками, через потужний тіньовий сектор держбюджет у 2010 році не дорахувався близько 20 млрд грн податків.

Нагадаємо, що у 2009 році внаслідок кризи обсяг тіньової економіки України склав 36% від офіційного ВВП.

Читайте також:

Податковий кодекс збільшив удвічі тіньову зайнятість

Торгівля в Україні показала рекордне падіння

Світова торгівля у 2010 році зросла на рекордні 14,5%

Товарообіг між Україною та Росією виріс на 70%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: