Екс-міністр фінансів: за останні роки Україну втягли у боргову яму

Віктор Пинзеник розповів, що зовнішній борг України з 2008 року виріс майже в 5 разів. "Країна мусить продовжити кроки по збалансуванню видатків бюджету", - переконаний він

З початку 2008 року борги України виросли з 89 до 433 мільярдів гривень. Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів відомий економіст, міністр фінансів уряду Тимошенко - Віктор Пинзеник.

"Україна накопичує борги, не живе за рахунок власних коштів. До 2008 року ми покривали свої потреби власними ресурсами. Доходів було достатньо, аби забезпечити видатки бюджету", - розповів він.

"У 2009 році не було адекватного реагування на ситуацію, що склалася, і нас втягнули у боргову яму. Цифри боргів просто жахливі: 128 млрд грн за 2009 рік і 114 млрд за 2010 рік. Таких цифр країна ніколи не знала. В результаті ми маємо на сьогодні 433 млрд боргу проти 89 на початок 2008 року. Це майже п’ятикратне зростання боргу!" – зазначив Пинзеник

"Що є причиною боргу? Нестача коштів або дефіцит бюджету. У 2009 році дефіцит бюджету був 11,4% ВВП, або 104 млрд грн. Минулого року – 8,4%, або 91 млрд. Це велика цифра. Але треба констатувати – певний прогрес є, цей показник почав зменшуватись. Зроблено тільки певний крок, але проблема не знята. Країна мусить продовжити кроки по збалансуванню видатків бюджету", - переконаний економіст.

Пинзеник зазначив, що країна повинна виходити на бездефіцитний бюджет, але цей процес може тривати не один рік. "Але навіть вихід на бездефіцитний бюджет не призведе до зниження боргу - це тільки зупинить його зростання. І навіть у випадку бездефіцитного бюджету країна має позичати великі суми коштів на обслуговування старих боргів. Як, приміром, тільки цього року на обслуговування старих боргів пішло 80 млрд грн. І це ще навіть не точна цифра, протягом року вона може змінюватись у зв'язку з новими запозиченнями", - додав він.

З повною версією інтерв'ю відомого економіста і політика Ви можете ознайомитись тут

Читайте також:

Турчинов: Економіка України перебуває в переддефолтному стані

Україна опинилася у списку потенційних країн-банкрутів

У березні Україну чекає рекордне подорожчання всіх товарів

Україна може втратити членство в СОТ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: