"Нафтогаз" самостійно почне модернізацію ГТС

"Нафтогаз" оцінює вартість модернізації української газотранспортної системи, яку планують почати цього року, в 3,5 мільярда доларів.

НАК "Нафтогаз Україна" самостійно починає модернізацію української газотранспортної системи, і сподівається на підтримку в цьому питанні ЄС та Росії.

Про це заявив заступник голови правління НАК "Нафрогаз Україна" Вадим Чупрун.

"Ми відкриваємо нову сторінку в цих магістральних газопроводах, які були побудовані 30-40 і більше років тому. Вони нас не підвели і до сьогоднішнього дня, вони працюють відмінно, але є ділянки, які у нас викликають заклопотаність - ці ділянки проходять по болотистій місцевості, по складних рельєфів, ділянки, де покладена була труба Харцизька у початковий період часу, ділянки які слідують за компресорними, так звані, гарячі ділянки", - розповів він.

"Настав момент, коли треба впритул зайнятися модернізацією. Сьогодні ми маємо можливість приступити самі, безпосередньо, своїми силами", - заявив Чупрун.

Він також зазначив, що модернізація української ГТС коштуватиме 3,5 млрд дол, що значно дешевше, ніж будівництво альтернативних газопроводів в обхід України.

"Модернізація коштуватиме те, що ми запланували в майстер-плані в межах 3,5 млрд дол - це набагато менше за всіх ті альтернативні шляхі, які пропонуються сьогодні в світі", - додав Чупрун.

За даними Мінпаливенерго України, країна планує залучити 6,5 мільярда доларів на реалізацію інвестиційних проектів з модернізації ГТС до 2018 року.

Як відомо, по території України в Європу транспортується близько 80% російського газу, проте Україна може втратити статус головного транзитера палива в країни ЄС у зв'язку з реалізацією проектів "Північний потік" і "Південний потік".

Читайте також:

Газ українського видобутку продаватимуть Польщі

Україна може проміняти "Турбоатом" на дешевий газ

Проти екс-заступника глави "Нафтогазу" порушено кримінальну справу

"Нафтогаз" пообіцяв не підвищувати ціну газу для населення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: