Рада займеться розслідуванням підписання газових контрактів Тимошенко

У Партії регіонів обіцяють розібратися, чому газовий контракт 2009 року було підписано на "кабальних умовах" для України.

Фракція Партії регіонів наполягає на необхідності створення Тимчасової слідчої комісії з розслідування обставин підписання урядом Юлії Тимошенко газового контракту з Російською Федерацією в 2009 році.

Про це 14 березня заявив глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов на засіданні Погоджувальної ради в парламенті.

"Нам не зрозуміло, як на тих умовах кабальних міг укладатися цей контракт, хто ухвалював відповідне рішення, що на сьогоднішній день Україна не може прочуматися з цього питання", - наголосив Єфремов.

Нагадаємо, 11 березня прем'єр-міністр Микола Азарова заявив, що екс-керівник уряду Юлія Тимошенко була особисто зацікавлена в підписанні газових угод з Росією в 2009 році.

"Чому все-таки пані Тимошенко підписала ці угоди? Може тому, що їй пробачили борги в 450 млн доларів, і Росія забула якось дивно про таку серйозну заборгованість?" - заявив тоді Азаров.

У відповідь Тимошенко запевнила, що жодних боргів у компанії Єдині енергетичні системи України (ЕЭСУ) не існувало, і тому це не могло бути предметом домовленостей під час газових переговорів між Україною та Росією.

"Газпром" і "Нафтогаз" 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 роки; про об'єми і умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки. У 2009 році для України була зроблена знижка в 20% від європейської ціни на газ, з початку 2010 року сторони перейшли до ринкової вартості. Згідно з контрактом, ціна газу варіюється залежно від ціни на нафту.

Після приходу до влади в 2010 році Віктора Януковича був ініційований перегляд ціни на газ для України. У рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Мєдвєдєва 21 квітня 2010 газу в Харкові були підписані доповнення до контракту, що збільшують закупівлю газу "Нафтогазом" у поточному році до 36,5 млрд кубометрів, а також передбачають знижки.

Читайте також:

Росія вже забула, що її флот у Криму залишили в обмін на "дешевий" газ

Російський газ для України подорожчає на 30%

 "Нафтогаз" повернув RosUkrEnergo вже 7 млрд куб. м газу

ВідеоРада займеться розслідуванням підписання газових контрактів Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: