Росія вигадала новий спосіб "затягти" Україну в Митний союз

Росія хоче реформувати Митний союз, щоб схилити Україну вступити в нього.

Росія розпочала реформування Митного союзу і Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ). У випадку з Митним союзом надія покладається на те, щоб схилити Україну приєднатися до нього.

Про це російському виданню Комерсант повідомили джерела в МЗС РФ і Митному союзі (МС).

Як розповів високопоставлений російський дипломат, Росія, Білорусія й Казахстан розглядають проект угоди про технічне регулювання між МС і третіми країнами.

"Якщо третя країна прагне мати з МС просунуті відносини, значить, слід підписати угоду, у якім вона візьме на себе зобов'язання привести законодавство, у тому числі в сфері техрегулювання, у відповідність із правилами МС. У випадку з Україною й Молдовою, які прийняли європейські техрегламенти, це створить проблеми", - стверджує він.

"Українці хочуть переваг МС, особливо в тому, що стосується цін на енергоносії, але не хочуть брати на себе жодних зобов'язань", - заявив російський дипломат.

Співрозмовник газети у структурах Митного союзу також пророкує проблеми Києву. За його словами, хоча прийняті членами організації техрегламенти здебільшого імпортовані з законодавства Казахстану, який перейняв їх у ЄС, у них багато відмінностей.

"Наші санітарні й фітосанітарні норми жорсткіші, ніж у ЄС. Тому ми говоримо українцям: хочете працювати з нами, беріть ці ж норми", - каже чиновник.

Ще один важіль тиску на Україну - блокування Москвою створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) СНД, проект угоди давно готовий, але не затверджений лідерами Співдружності.

"Українці прагнуть із двох сторін отримати переваги - і від ЄС, з яким створюють зону вільної торгівлі, і від СНД. Ми в цьому бачимо проблему. Коли Україна створить ЗВТ із Євросоюзом, українські товари будуть видавлені з її ринку європейськими й потечуть у РФ, а захисту від них у випадку появи аналогічної зони в СНД не буде", - каже дипломат.

"Офіційно ми продовжуємо переговори ( про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності). Але неофіційно гальмуємо. Для нас інтерес до неї втрачений, бо первинний Митний союз", - пояснює він.

Як пише видання, "саміт СНД у Душанбе продемонстрував, що для Москви ця структура більше не є ключовою, ставка робиться на Митний союз (МС) і Організацію Договору про колективну безпеку (ОДКБ)". На ОДКБ також чекають реформи.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров остаточно відкинув пропозицію вступу до Митного союзу в обмін на знижки на російський газ.

"Вступ України в Митний союз заради отримання знижки на російський газ є нереальним, оскільки Київ вже п'ять років є членом Світової організації торгівлі",- заявив Азаров 1 вересня.

Читайте також:

Україна не піде в Митний союз заради дешевого газу

Митний союз продовжить санкції проти української металургії

Янукович запевнив, що заради "союзу чотирьох" не поступиться суверенітетом

Росія вкотре відкинула пропозицію Януковича щодо Митного Союзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: