Україна почала модернізацію газової труби

Міністерство палива і енергетики України має намір залучити 6,5 млрд дол. на реалізацію інвестиційних проектів з модернізації ГТС України до 2018 року.

Україна почала реалізацію проекту "Модернізація і реконструкція магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород" зі зварювання символічного золотого стику трубопроводів, в якій взяли участь прем'єр-міністр Микола Аазаров та міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко.

Виступаючи на початку церемонії, Азаров відзначив важливість модернізації ГТС. "Нам належить виконати в найкоротші терміни величезну за обсягом роботу", - сказав прем'єр.

Глава уряду також зазначив, що необхідність модернізації ГТС викликана тим, щоб зберегти і розширити можливості України з транзиту газу.

"У нас немає іншого виходу. Ви знаєте, цього року стає до ладу північна гілка обхідного газопроводу "Північний потік", ведуться проектні роботи з будівництва обхідного "Південного потоку". Ми маємо нашим партнерам європейським і Росії продемонструвати всі конкурентні переваги нашої газотранспортної системи. А для цього потрібна масштабна реконструкція побудованого і введеного в експлуатацію 30 років тому газопроводу", - сказав прем'єр.

Як повідомлялось, Міністерство палива і енергетики України має намір залучити 6,5 млрд дол. на реалізацію інвестиційних проектів з модернізації ГТС України до 2018 року.

Зокрема, на модернізацію і реконструкцію газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород" планується залучити 1,3 млрд. дол.

Проект модернізації газопроводу розрахований на дев'ять років, перша черга – три роки; обсяг інвестицій, необхідний для проведення першої черги, становить 538,87 млн доларів, з яких власні кошти – 230,87 млн доларів, кредитні ресурси – 308 млн доларів.

Нагадаємо, 12 липня стало відомо, що Європейський союз відклав виділення Україні кредиту на модернізацію газотранспортної системи (ГТС), як мінімум, до осені, повідомив провідний радник ЄБРР Антон Усов.

"Зараз структурами Єврокомісії проводиться аналіз виконання Україною закону про реформування ринку природного газу. Коли перевірка буде закінчена, залежно від її результатів ми зможемо повернутися до питання про виділення кредитів", - сказав він.

Читайте також:

Україна починає модернізацію ГТС

"Нафтогаз" самостійно почне модернізацію ГТС

ЄБРР готовий виділити мільярд на модернізацію ГТС

У "Нафтогаза" відбирають газову трубу

Модернізувати українську ГТС вигідніше, ніж будувати нову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: