Україна починає модернізацію ГТС

Україна спільно з ЄС приступає до модернізації ГТС. Запланована сума інвестицій - близько 300 мільйонів доларів.

Міненерго готується до старту реалізації першого етапу спільного з ЄС проекту по модернізації газотранспортної системи.

Як очікується, в середині липня відбудеться так зване зварювання золотого стику газопроводу Уренгой - Помари - Ужгород, приурочена до цієї події.

Запланована сума інвестицій у модернізацію складає близько 300 млн дол. Ці кошти були виділені європейськими фінансовими організаціями, але для повної реалізації планів по підвищенню ефективності роботи української ГТС Київ і Брюссель сподіваються на партнерство з російським "Газпромом" як стратегічним постачальником блакитного палива на ринки країн ЄС.

Зі свого боку, в Єврокомісії, підтримуючи надання коштів на модернізацію ГТС, виразили надію, що український маршрут залишиться основним для постачань російського газу в Європу. Незважаючи на будівництво нових газопроводів в обхід України, в "Газпромі" обіцяють, що транзит палива через українську ГТС не скоротиться, а має шанси в перспективі збільшитися.

В уряді найбільш прийнятним варіантом реалізації проекту модернізації ГТС розглядають створення трибічного спільного підприємства за участю "Газпрому" і європейських нафтогазових компаній, що відповідатиме інтересам як споживачів газу в Європі, так і його постачальника - Росії.

Читайте також:

ЄБРР готовий виділити мільярд на модернізацію ГТС

У "Нафтогаза" відбирають газову трубу

"Нафтогаз" самостійно почне модернізацію ГТС

Модернізувати українську ГТС вигідніше, ніж будувати нову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: