Українцям треба пропрацювати півжиття, щоб заробити на квартиру

Для вирішення житлової проблеми тільки тієї частини громадян, яка стоїть у квартирній черзі, за нинішньою схемою і нинішніми темпами, Україні знадобиться близько 100 років.

Для придбання двокімнатної квартири загальною площею 75 кв м середньостатистичний українець повинен працювати від 20 до 30 років при середній тривалості життя у 69 років.

Такі дані наводяться в аналітичній записці, присвяченій житловій політиці держави, Національного інституту стратегічних досліджень при президентові України.

У записці також наводяться аналогічні дані з інших країнах. Так, на зазначену квартиру громадянин США повинен працювати 2,7 року, Німеччини - 4,4 року, Бразилії - 6,3 року, Росії - 26 років, Білорусі - 28 років, Пакистану - 40,6 року.

Крім цього, в документі наголошується невирішеність проблеми з "черговиками". Зокрема, протягом останніх років постійно скорочувалася кількість як тих громадян, які значаться на квартирному обліку, так і тих, які отримують квартири "черговиків". У 2009 році квартири отримало лише 11 тис. сімей.

"Це означає, що для вирішення житлової проблеми тільки тієї частини громадян, яка стоїть у квартирній черзі, за нинішньою схемою і нинішніми темпами, Україні знадобиться близько 100 років", - наголошується в документі.

Нагадаємо, середньостатистичному киянинові треба працювати і відкладати гроші 39 років, щоб купити квартиру у столиці. Такі дані наводять експерти компанії Chesterton, які розрахували показник доступності елітного житла в деяких містах світу, порівнявши середню вартість квартири з річним доходом середньостатистичної сім'ї.

Читайте також:

Киянам треба 39 років відкладати зарплату, щоб купити квартиру у столиці

Продавши "гостинку" в Києві, можна купити тропічний острів

Янукович пообіцяв житло по 400 доларів за метр

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Новий міністр ЖКГ Близнюк пообіцяв кредити на житло під 3% річних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: