Уряд може витратити на спасіння банків 30 мільярдів

Нові оцінки докапіталізації трьох банків, за даними НБУ та уряду мають такий вигляд: "Родовід Банку" потрібно 5,8 млрд грн., Укргазбанку - 3,7 млрд грн., банку "Київ"- 3 млрд грн.

Націоналізовані "Родовід Банк", Укргазбанк і "Київ", на яких держава вже витратила 17 млрд гривень, вимагають з держбюджету для своєї підтримки ще 12,5 млрд грн.

Експерти не схвалюють ідею подальших вливань таких великих коштів, оскільки результати роботи цих банків залишають бажати кращого, пише газета "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Национализация убытков".

Витрати держави на підтримку рекапіталізованих банків обчислюються десятками мільярдів гривень. Нові оцінки докапіталізації трьох банків, за даними НБУ та уряду мають такий вигляд: "Родовід Банку" потрібно 5,8 млрд грн., Укргазбанку - 3,7 млрд грн., банку "Київ"- 3 млрд грн.

З липня минулого року на їх підтримку держава витратила 16,97 млрд грн бюджетних коштів. У статутний капітал "Родовід Банку" (держава володіє 99,99%) було спрямовано 8,4 млрд грн., Укргазбанку (87,7%) - 5 млрд грн., "Києва" (99,93%) - 3,56 млрд

Якщо банки отримають кошти в повному об'ємі, їх порятунок обійдеться платникам податків в 29,5 млрд грн. Додаткові витрати уряд несе по обслуговуванню ОВДЗ, якими були рекапіталізовані банки. Мінфін випустив папери на 8-10 років з прибутковістю 9,5% річних. Відмітимо, що на 1 липня 2009 року сумарний портфель вкладів фізосіб цих трьох банків з урахуванням депозитів Укрпромбанку складав 15,6 млрд грн.

Високопоставлене джерело в НБУ розповіло, що Кабмін затягує ухвалення рішення про докапіталізацію банків, тоді як ситуація погіршується з кожним днем : "Родовід Банк" дійсно дуже гостро потребує грошей, і давно. Ситуація в банку день від дня стає усе більш критичною. Як виявилось, уряд не поспішає вливати в банк засоби навіть після зміни його керівництва, тому ми не розуміємо, навіщо цих людей лобіювали в банк".

Читайте також:

НБУ пропонує "залити" ще 5,8 мільярдів гривень в "Родовід Банк"

СБУ: до махінацій у "Родовід Банку" причетні депутати

Нацбанк залишив тимчасову адміністрацію в "Родовід Банку" ще на три місяці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: