Уряд запрошує іноземців на українські нафтогазові шельфи

Міненерго зазначає, що залучення іноземних нафтогазових компаній є необхідною умовою розробки великих нафтогазових родовищ.

Залучення міжнародних нафтогазових компаній і новітніх технологій є необхідною і пріоритетною умовою розробки великих родовищ вуглеводнів як у всьому світі, так і в Україні.

Про це ідеться у повідомленні прес-служби Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

"Освоєння Чорноморського шельфу і великих нафтогазових родовищ сухопутної частини України є однією зі стратегічних задач економічного розвитку країни. Важливим фактором мінімізації ризиків, пов'язаних із її виконанням, повинна стати розробка і реалізація державної програми освоєння природних ресурсів морського шельфу і материкової частини України, та відповідне коригування нормативно-правової бази, спрямованої на залучення до проектів найбільших вітчизняних і закордонних нафтогазових компаній", - наголошують у міністерстві.

За даними спеціалістів Міненерговугілля, розробка будь-яких великих родовищ є досить високо ризикованою справою.

Серед цих ризиків міністерство відзначає такі як: невизначеність ринкової ціни нафти і газу, коригування в оцінці запасів і собівартості видобутку, вірогідні економічні ризики, можливі витрати на програми безпеки навколишнього середовища та ін.

"Для мінімізації цих ризиків під час розробки великих родовищ у всьому світі залучаються транснаціональні нафтогазові компанії, які мають необхідні технології і можливості залучення великих фінансових позик. В Україні ідеться про необхідність залучення компаній, які мають технології розробки глибоководних родовищ (Чорноморський шельф) і видобування нетрадиційних видів газу (сланцевий і шахтний метан)", - наголошується у повідомленні.

Крім цього, консолідація ресурсів для виконання великомасштабних проектів може бути забезпечена шляхом об'єднання компаній в консорціуми.

Без створення консорціумів широке освоєння українських родовищ практично неможливе, вважають у міністерстві.

"Таким чином, ультимативна заява з боку опозиції відносно необхідності одноосібної участі України в розробці великих нафтогазових родовищ є по своїй природі утопічними і суперечить прийнятій світовій практиці", - наголошується у повідомленні.

Читайте також:

Мирова угода з Vanco буде підписана вже цього місяця

Азаров пустив росіян на Чорноморський шельф

Скандальна ВР допоможе росіянам освоювати арктичний шельф

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: