Уряд знайшов спосіб зекономити 2 мільярди "кубів" газу на рік

Україна протягом п'яти років може заощадити понад 10 мільярдів кубометрів газу.

Україна щорічно може заощаджувати 1-2 млрд кубометрів газу. Такий прогноз згідно з фактичним обсягом економії природного газу минулого року зробив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич.

Пашкевич переконаний, що впровадження енергоефективних проектів та технологій у 2010 році - це лише початок позитивної динаміки зменшення споживання енергоресурсів.

"За нашими розрахунками в період дії Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки Україна зможе зекономити близько 10 млрд куб. м природного газу", - зауважив голова агентства.

Досягти поставлених цілей планується за рахунок реалізації низки заходів, перш за все, у комунальній та бюджетній сферах.

Йдеться про модернізацію об'єктів комунального господарства, санацію будівель, впровадження технологій електричного теплоакумуляційного обігріву та гарячого водопостачання, використання теплових насосів.

За даними обласних державних адміністрацій фактичний обсяг економії природного газу в 2010 році становив 2 млрд 239 млн 836,74 тис. куб. м.

Як повідомлялося, 15 травня поточного року рада директорів Світового банку (СБ) підтримала виділення 200 млн доларів кредиту в рамках фінансування "Проекту з енергетичної ефективності в Україні". Позика піде на інвестиції в програми з енергозаощадження в промислових компаніях, муніципалітетах і муніципальній власності, а також в енергосервісних компаніях

Читайте також:

Азаров шукає альтернативу російському газу

Світовий банк позичив Україні 200 млн доларів на покращення енергоефективності

Україна шукає альтернативу російському газу за прикладом США

Україна купуватиме російський газ за рекордними цінами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: