Янукович умовив Мєдвєдєва переглянути газові контракти

Газові контракти, підписані Тимошенко, можуть переглянути. Як вважають Мєдвєдєв та Янукович, головне - "в якій атмосфері такі питання вирішуються"

Росія може погодитися на перегляд газових контрактів між "Нафтогазом України" та "Газпромом".

Такий висновок можна зробити зі слів президента Росії Дмитра Мєдвєдєва, які він сказав на спільній прес-конференції з президентом України Віктором Януковичем.

"Ми зобов'язані знайти рішення цієї проблеми, незважаючи на те, що з правової точки зору у нас є база для цього співробітництва, незважаючи на те, що ця база створювалася, можливо, в не найсприятливіший період розвитку російсько-українських відносин", - сказав президент Росії.

У свою чергу, президент України назвав газове питання "дуже непростим".

"На черзі дуже серйозне питання, яке прагнемо вирішити, - газове", - сказав він на прес-конференції за підсумками переговорів з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим.

"Ми бачимо перспективи, і до кінця року повинні пошукати відповіді, і знайдемо", - зазначив Янукович.

Президент нагадав, що це питання "ніколи не було простим". Однак, на його думку, "найголовніше - в якій атмосфері питання вирішуються". "У різні часи вирішувалося по-різному", - додав Янукович.

Він уточнив, що "є питання тактики і стратегії". "Відповіді дуже швидко не знайдемо, але найголовніше - рішення в інтересах України і Росії, які допомагають побороти економічну кризу і відповідають національним інтересам", - сказав президент.

Він запевнив, що Київ "зацікавлений мати такі відносини, які вирішують ці питання на двосторонньому рівні і знімають напругу в постачаннях газу до Європи". "Україна буде надійним партнером, який буде об'єднувати інтереси Росії і Європи і здійснювати стабільну, передбачувану політику, звичайно, захищаючи свої національні інтереси", - заявив український лідер.

Нагадаємо, перегляд газових контрактів очікувався під час візиту Володимира Путіна в Україну. Проте після зустрічі Путін і Азаров відмовилися коментувати свої переговори. А у "Газпромі" заявили, що Росію влаштовує діючий контракт з Україною, а у перегляді газових угод немає сенсу.

Читайте також:

Росія хоче позбавити Україну "спокуси нескінченно шантажувати"

Створено карти національних стереотипів: Україна названа "газовим злодієм"

Кучма закликав шукати любов Росії до України у газових угодах

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: