Старійшини майя "скасували" кінець світу в 2012 році

Кінець світу - це повністю західний міф, стверджують індіанці майя, календар яких нібито "завершується" у 2012 році.

Старійшини племені майя в Гватемалі переконані, що кінця світу у 2012 році, який нібито прогнозували їхні предки, не буде.

Як пояснив один з вождів Аполінаріо Чіле Пікстун, всупереч поширеній помилці, календар майя нічого не говорить про загибель планети.

"Кінець світу - цілком і повністю західний міф", - зазначив старійшина.

За його словами, відповідний "прогноз" означає лише, що завершується певний період часу згідно з віруваннями майя. Аполінаріо Чіле Пікстун розповів, що вже втомився від цієї істерії і докучливих людей, які своїми запитаннями зводять його з розуму.

За стародавнім календарем майя, який рахує епохи приблизно 394-річними періодами, відомими як бактуни, закінчення 13-го бактуна припадає на 21 грудня 2012 року. Число 13 є для індіанців цього племені священним. Календар показує, що цього дня "закінчується" час.

Крім того, в Мексиці у 1960-і роки був знайдений так званий "Монумент Шість" - кам'яні таблички майя з письменами, згідно з якими в 2012 році має трапитися щось за участю бога війни і створення Болон Йокте.

Через ерозії і тріщини кінець тексту пророцтва практично не піддається прочитанню. Один з археологів припустив, що там написане приблизно наступне: Болон Йокте "зійде з небес".

"Число "13" було священним для майя, при цьому воно не містило в собі нічого згубного або злого. Таким чином, закінчення 13-го бактуна – це важлива дата від створення світу, але жодного стосунку до західних уявлень про кінець світу вона не має", – пояснив фахівець з культур Мезоамеріки Техаського університету Девід Стюарт.

"Якщо ви запитаєте справжніх майя про те, що трапиться в 2012 році, вони просто не зрозуміють, про що йде мова. Кінець світу? Та ви жартуєте! Ось засуха – це дійсно проблема, скажуть вони", - погодився з ним археолог Хосе Хучім.

Нагадаємо, багато людей на заході вже пов'язали "прогноз майя" з серією астрономічних явищ, які припадуть на 2012 рік. У момент зимового сонцестояння в 2012 році Сонце опиниться на одній лінії з центром Чумацького шляху - вперше за 26 тисяч років.

Це, на їхню думку, означає, що потік енергії, який зазвичай йде до Землі з центру Чумацького шляху, обов'язково буде порушений 21.12.12 об 11:11 вечора за єдиним світовим часом.

Читайте також:

Від зіткнення з астероїдом Землю врятує ядерний вибух

Земля припинить своє існування через 7,6 мільярда років

Розклад кінців світу до 2020 року включно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: