У Сирії знайшли свій Стоунхендж

Вчені виявили у невивченій археологами частині Сирійської пустелі композицію із згрупованих у кільце каменів, датовану приблизно 8500-4300 роками до н.е.

Вчені з Королівського музею провінції Онтаріо (Канада) знайшли в Сирії залишки стародавньої кам'яної споруди, яка нагадує британський Стоунхендж.

Як розповів доктор Роберт Мейсон, він прогулювався в районі монастиря Дейр Мар Муса аль-Хабаші, коли виявив у невивченій археологами частині Сирійської пустелі композицію із згрупованих в кільця каменів і частин об’єкту, який імовірно був усипальнею.

За попереднім аналізом Мейсона, це знахідки періоду близькосхідного неоліту, який припадає на 8500-4300 роки до н.е. Таким чином, сирійська споруда може виявитися старшою за британський Стоунхендж, який датується приблизно 4500 роком до н.е.

Проте для точнішого датування необхідне більш докладне дослідження, яке канадські науковці провести не змогли. За словами Мейсона, цьому, зокрема, заважає розташована неподалік сирійська військова база. Для того, щоб убезпечити себе, вчені під час вивчення місця знахідки навіть брали із собою місцевого ченця.

Навпроти залишків кам'яного круга розташоване місце, де, за припущенням археологів, могли бути поховані троє заможних людей того часу. Проте прямих доказів того, що призначенням споруди було саме поховання, наразі немає.

На думку вчених, знайдена в Сирії структура може бути не унікальним об'єктом на Близькому Сході. За допомогою даних, отриманих із супутників, науковцям вдалося виявити й інші кам'яні споруди, зокрема кільцеподібної і пірамідальної форми, на території Йорданії і Ізраїлю. Проте археологи визнають, що всі ці відкриття досі мало вивчені фахівцями.

Що стосується сирійської знахідки, змінити цю ситуацію допоможуть наукові дослідження, які відбудуться найближчим часом. Група фахівців з епохи неоліту відправиться до монастиря Дейр Мар Муса аль-Хабаші влітку 2010 року.

Читайте також:

В Єрусалимі розкопали стіну царя Соломона

Вчені розгадали таємницю фараона Тутанхамона

Легенда про гігантського птаха-людожера виявилася правдою

У Назареті розкопали будинок, в якому могли жити Марія і Ісус

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: