Американські конгресмени подали на Обаму в суд за війну в Лівії

Обаму звинуватили в "незаконному" продовженні військової операції в Лівії.

Міжпартійна група американських конгресменів підготувала судовий позов проти президента Барака Обами, звинувативши його в "незаконному" продовженні військової операції в Лівії. Позов підписали 10 членів Палати представників на чолі з демократом Деннісом Кусинічом.

Конгресмени вважають, що Обама не має права проводити військову операцію в Лівії без дозволу Конгресу.

"Ми вважаємо, що закон був порушений. Ми попросили суд захистити американський народ від наслідків цієї незаконної політики", - заявив Кусиніч.

Як передає CNN, спікер Палати представників республіканець Джон Бонер, у свою чергу, направив Обамі листа, в якому повідомив, що президентська адміністрація поки не відповіла на запит Палати з вимогою відзвітувати про військову операцію в Лівії та обгрунтувати її необхідність для США.

Конгресмен нагадав, що адміністрації було дано двотижневий термін для підготовки звіту і що цей термін закінчується в п'ятницю, 17 червня.

Бонер підкреслив також, що відсутність відповіді на запит Палати представників також буде розцінюватися як порушення Резолюції про розподіл військових повноважень. На думку конгресмена, Обама зобов'язаний в найкоротші терміни або отримати дозвіл законодавців на продовження військової операції, або відкликати з Лівії всі американські сили.

CNN повідомляє також, що в середу у Вашингтоні пройде прес-конференція, присвячена подачі позову проти Обами.

Згідно з Резолюцією про розподіл військових повноважень президент США має право проводити військову операцію за кордоном без дозволу Конгресу тільки в тому випадку, якщо вона триває не більше 60 днів.

У випадку з Лівією цей термін минув ще 20 травня, проте Обама не припинив операцію. Він обмежився тим, що направив конгресменам лист, в якому підкреслив важливість того, що відбувається, для США і відзначив, що вітає пропозиції законодавців з цього питання.

Читайте також:

Конгрес дав Обамі два тижні, щоб з’ясувати мету військової операції в Лівії

Обама: час світового лідерства США та Великобританії ще не минув

Обама пообіцяв придушити режим Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: