Ассанж вважає, що у американській в'язниці його вб'ють

Ассанж у той же час зазначив, що його екстрадиція до США "політично неможлива" і останнє слово в будь-якому випадку буде за прем'єром Великобританії.

 Засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж вважає, що він може бути вбитий у американській в'язниці, якщо потрапить туди. Про це він розповів у британській газеті The Guardian.

Ассанж у той же час зазначив, що його екстрадиція до США "політично неможлива" і останнє слово в будь-якому випадку буде за прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном.

Вважається, що влада США вивчає можливість пред'явлення Ассанжу звинувачень у шпигунстві і, у разі висунення відповідних звинувачень, зажадає екстрадиції Ассанжа до Америки.

Великобританія, проте, має право не екстрадувати за політичні злочини. "Шпигунство є класичним випадком політичного злочину", - підкреслив Ассанж.

За словами засновника WikiLeaks, в його сайта, на жаль, недостатньо коштів, щоб заплатити за рахунками адвокатам, які представляють його особисті інтереси та інтереси сайту. Витрати на адвокатів вже сягнули 500 тисяч фунтів стерлінгів.

Раніше компанії Visa, Master Card і платіжна система PayPal заблокували перекази на рахунки ресурсу, що, за підрахунками Ассанжа, позбавило сайт пожертвувань у розмірі 500 тисяч євро. Цього, як розповів Ассанж, вистачило б, щоб спонсорувати роботу WikiLeaks протягом півроку.

Нагадаємо, Ассанж чекає у Великобританії рішення суду про його екстрадицію до Швеції, де його звинувачують в домаганнях. Слухання у справі про його екстрадицію заплановані на 6-7 лютого 2011 року.

Як відомо, WikiLeaks отримав широку популярність завдяки публікації з 2006 по 2009 роки сотень тисяч секретних документів, що стосуються дій армій США в Іраку і Афганістані.

Остання серія витоків WikiLeaks була опублікована 28 листопада 2010. Вона включала в себе близько 250 тисяч депеш, складених американськими дипломатами, які працювали в різних країнах світу.

Читайте також:

Ассанж звинуватив США в тиранії та назвав наступну ціль Wikileaks

Засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа обрали людиною року

ЦРУ створило спецгрупу протидії WikiLeaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: