Березовський п'ять годин скаржився на Абрамовича в суді

Розгляд по суті позову Березовського до Абрамовича на 5,5 мільярда доларів почалося 3 жовтня, об'єктом суперечки стали ряд російських активів.

У Високому суді Лондона завершився перший день надання свідчень за позовом "Березовський проти Абрамовича". Березовський не зміг дати однозначних відповідей на питання по угодах з нафтовою компанією "Сибнефть" і заявив адвокатові відповідача, що той неправильно зрозумів усе, що він викладав впродовж п'яти годин допиту.

Розгляд по суті позову Березовського до Абрамовича на 5,5 мільярда доларів почалося 3 жовтня, об'єктом суперечки стали ряд російських активів. Зокрема, Березовський заявляє, що в 2000-2003 роках він разом зі своїм партнером по бізнесу Бадрі Патаркацишвили під тиском і навіть загрозами з боку Абрамовича був вимушений продати значно дешевше за реальну вартість активи, що належали їм, серед яких близько 43% акцій "Сибнефти" і долі в РУСАЛі.

Адвокат Абрамовича Джонатан Сампшн на засіданні суду в четвер був вимушений неодноразово повертатися до одних і тих же питань, переформулюючи їх з метою отримати чіткі відповіді від позивача. Суддя Елізабет Глостер також закликала бізнесмена уважніше відноситися до питань і "не виголошувати просторових промов".

Сампшн звернув увагу на те, що Березовський аж до 2001 року відкрито заперечував наявність у нього яких-небудь акцій "Сибнефти". Позивач пояснив це тим, що у них з Абрамовичем була певна домовленість про це, і Березовський максимально дистанціювався від компанії. Поїхавши з Росії, Березовський визнав, що ніяких зобов'язань перед Абрамовичем у нього вже немає.

Березовський стверджує, що його підвела зайва довірливість. "Абрамович мене зрадив", - заявив позивач. Він пояснив, що Абрамовичу віддали 50% акцій "Сибнефти", а у нього і його партнера Бадрі Патаркацишвили було по 25%.0 Крім того Абрамовичу довірили управління компанією, але яким чином воно здійснюватиметься, акціонери ніколи не обговорювали, роз'яснив Березовський у відповідь на чергове прохання адвоката.

Березовський залишився невдоволений якістю перекладу російських документів, у тому числі його декларації про доходи і наполягає, щоб вони були представлені в російськомовному варіанті. Позивач стверджує, що переклад документів на англійську мову виконаний неточно і в ньому є невідповідності. Також Березовський на п'ятій годині засідання попросив адвоката Абрамовича, що веде допит, не давити на нього, знову нагадавши, що його англійська "залишає бажати кращого". Позивач стверджує, що йому потрібний час для формулювання відповідей.

Сампшн під кінець засідання зробив спробу підсумувати свідчення Березовського : "Виходить, що ви, Патаркацишвили і Абрамович лише розподілили акції, а усі рішення про політику компанії, про методи управління "Сибнефтью" поклали на останнього"?. "Усе було абсолютно не так", - заявив Березовський, викликавши подив у усіх присутніх в залі, оскільки усі п'ять годин допиту він затверджував саме це.

Позивач продовжить відповідати на питання адвоката Абрамовича в п'ятницю. Початок засідання запланований на 9:00 ранку.

Читайте також:

Березовський вимагає у Абрамовича 5 мільярдів доларів

Процес за позовом Березовського до Абрамовича починається в Лондонському суді

У Швейцарії заарештували рахунки фірми Березовського

ВідеоБерезовський вимагає у Абрамовича 5 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: