Болгарське місто накрила токсична хмара, тисячі людей евакуювали

Через аварію фури з хімікатами у Болгарії евакуювали ціле місто: витік стиролу утворив токсичну хмару і отруїв ґрунт.

Аварія, Дєбєлєц_1
dnes.bg
Через аварію фури з хімікатами евакуювали понад 2 тисячі людей
У Болгарії влада повністю евакуювала мешканців міста Дєбєлєц, поблизу якого на трасі перекинулася автоцистерна з хімікатами з Туреччини.

За даними місцевої поліції, в цистерні було близько 20 тонн стиролу. Наразі зафіксований витік 4 тонн речовини, утворивши при цьому над містом токсичну хмару. Безпосередньо після аварії концентрація токсичної речовини в повітрі була утричі вищою за норму.

Правоохоронці заявили, що тримають ситуацію під контролем, про постраждалих не повідомляється. Всього дві людини звернулися за допомогою до лікарів, однак були відпущені додому.

Евакуація населення почалася вранці 11 липня. Вивезено вже понад 2 тисячі людей, серед них десятки дітей з місцевого інтернату. Пізніше було ухвалене рішення про повну евакуацію, залишити домівки мали ще близько 2,5 тисяч людей, однак невдовзі "загальну небезпеку" скасували.

А от з евакуацією цистерни виникли проблеми. Влада побоюється, що спроби витягти фуру з кювету можуть спричинити за собою подальше розширення тріщини і викликати ще більш значний витік отрути в навколишнє середовище. Поки на місці аварії перебуває 100-тонний кран, здатний витягти її повністю. Також туди стягнуті всі наявні підрозділи цивільної оборони.

Громадян закликали утриматися від купання в Янтрі і не вживати в їжу рибу з цієї річки.

Мер міста Дімітар Дімітров пояснив, що евакуйовані мешканці не зможуть одразу повернутися в місто: необхідно буде дочекатися, поки пройде небезпека вторинного випаровування токсичних речовин із ґрунту.

Стирол - синтетичний хімікат, який використовують у виробництві гуми, пластику й скловолокна. Пари цієї речовини подразнюють слизові оболонки і викликають рак.

Читайте також:

Червоний шлам отруїть Дунай і Чорне море на 100 років

Український автобус перекинувся в Болгарії: одна туристка загинула, поранені діти

На пляжах Сицилії туристів атакували отруйні "водорості-вбивці"

На дні Чорного моря знайшли півтисячі бочок з хімічною зброєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: