Екс-міністр розповів, як Єльцин "розіграв" путч, а сам пив горілку в підвалі

Колишній соратник Єльцина Михайло Полторанін розповів про події 1991 року: хто організував путч і що робило керівництво Росії.

Михайло Полторанін
Михайло Полторанін
Перший міністр друку та інформації Росії, а зараз пенсіонер Михайло Полторанін розповів журналістам про закулісні інтриги епохи Єльцина.

Колишній соратник Єльцина, у 1993 році Полторанін остаточно розійшовся з ним і зараз "ставиться до колишніх колег з погано прихованою ненавистю", пише видання Forbes Russia.

В інтерв’ю Полторанін розповів, що путч 1991 року був розіграний Борисом Єльциним разом з Михайлом Горбачовим.

"Путч був розіграний. Потім він став виходити з-під контролю завдяки голові Комітету держбезпеки Крючкову. І коли стали відчувати, що він виходить з-під контролю, Крючков спробував обдурити Єльцина. Це все було зроблено, щоб зруйнувати КПРС як систему, яка стримувала Радянський Союз", - заявив Полторанін.

"20-го Геннадій Бурбуліс (очолював виборчий штаб Єльцина, потім формував уряд – прим. ред.) при мені подзвонив Крючкову і сказав: "Якщо не припиниш, я тобі жопу натяну на голову", - згадав екс-урядовець, запевнивши, що це достовірна цитата.

Під час путчу, за його словами, "Єльцин втік до підвалу з Юрієм Лужковим".

"Як згадує Коржаков, вони там жували бутерброди, запивали горілкою і коньяком. Ми в цей час стирчали в Білому домі. Народ, який потім викинули на узбіччя, мерз під дощем на барикадах. А Сілаєв (прем'єр-міністр – прим. ред.) втік і відпустив весь свій апарат", - розповів Полторанін.

На його думку, Єльцин призначив Сілаєва прем'єром вдруге тому, що "просто вгадував, знав, що відбудеться далі", і йому не потрібен був сильний прем'єр.

Михайло Полторанін в 1975-86 роках працював у газеті "Правда", у 1986-87 роках обіймав посаду головного редактора газети "Московська правда". У 1990-92 був призначений заступником голови уряду Російської Федерації.

З 1994 року Полторанін був головою Комітету Державної Думи з інформаційної політики та зв'язку. Зараз, за його власним визнанням, він живе у своєму заміському будинку, на дачі, де вирощує огірки та помідори.

Читайте також:

У Кремлі формують нову партію під керівництвом дочки Єльцина

Охоронець Єльцина розповів, як Абрамович носив в Кремль валізи з доларами

Горбачов представив нову книгу: "Нехай усі знають, як ми продавали країну"

Клінтон розповів, як п'яний Єльцин в одних трусах ловив таксі біля Білого дому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: