Фігурантка "шпигунського скандалу" представлялася дочкою КДБіста

Колишній чоловік фігурантки "шпигунського скандалу" розповів, що не здивувався, коли її заарештували, і був знайомий з батьком дружини, співробітником радянського КДБ.

Уродженка Росії Анна Чапман, затримана владою США у справі про російських шпигунів, розповідала своєму колишньому чоловікові британцеві Алексу Чепмену (Alex Chapman), що її батько Василь Кущенко - колишній високопоставлений співробітник КДБ СРСР.

За словами британця, батько повністю контролював життя Анни, і вона була готова заради нього на все.

Чепмен розповів, що Анна представила його своєму батькові в 2002 році під час медового місяця в Зімбабве, де Василь Кущенко працював дипломатом. Раніше ЗМІ повідомляли, що, за деякими даними, Кущенко працював у російському посольстві в Кенії. Алекс розповів співробітникам MI5, що Кущенко нікому не довіряв, не знайомив його з іншими росіянами, що приходили в будинок, і знаходився під посиленою охороною в порівнянні з іншими дипломатами.

Анна Кущенко і Алекс Чепмен познайомилися в 2002 році в лондонському клубі, одружилися через п'ять місяців, розлучилися в 2006 році (раніше ЗМІ припускали, що пара жила в цивільному шлюбі). Після розставання Анна залишила собі прізвище колишнього чоловіка (скоріше за все, записавши його в російському паспорті як Чапман, через "а"). Вона поїхала до Америки займатися бізнесом, там познайомилася з якимось громадянином США, з яким вступила в любовні стосунки.

За словами 30-річного британця, під кінець їхніх стосунків Анна стала дуже скритною і часто ходила на зустрічі з російськими друзями. Чепмен припускає, що вже тоді вона співпрацювала з російським урядом, і не був сильно здивований, коли колишню дружину заарештували як шпигунку.

Крім того, таблоїд The Sun опублікував інтерв'ю з лондонцем Чарлі Хатчинсоном, який перебував у нетривалому зв'язку з Анною Чапман. Хатчінсон згадав про те, що у дівчини було п'ять мобільних телефонів. Крім того, вона забороняла себе фотографувати.

Нагадаємо, що американська влада затримала 10 осіб, які, за повідомленням міністерства юстиції США, були таємними агентами російської розвідки і працювали під неофіційним прикриттям.

Один з фігурантів "шпигунського скандалу" - Хуан Ласаро - зізнався, що працював на російську розвідку. За заявами влади, Ласаро розповів слідчим про деталі розвідувальної операції, яку можливі шпигуни проводили на території США.

Його дружину, відому міжнародну журналістку Вікі Пелаез, відпустили під заставу у 250 тис. дол.

Ще один передбачуваний член групи - Крістофер Метсос - був узятий під варту на Кіпрі 29 червня. Метсос був відпущений під заставу, однак 30 червня правоохоронні органи Кіпру оголосили, що він втік.

Читайте також:

Одну з "російських шпигунок" випустили під заставу

Фігурант "шпигунського скандалу" зізнався у співпраці з Росією

"Російські шпигуни" у США полювали на Гіларі Клінтон

До шпигунського скандалу США та Росії долучилася Британія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: